Комарі: як вберегтися від їх комарів вдома та на природі

news

Комарі – це чи не єдине, що дратує нас в літку. Від кровопивць важко сховатись, вони не дають спати вночі та насолодитися відпочинком на природі.

Улюбленим місцем ночлігу комарів є болота та трава поблизу водойм, тож перебуваючи на природі ви точно з ними не розминетеся.

Як вберегтись від укусів комарів на природі

Якщо вивиїхали на природу та забули засіб від комарів – вам на допомогу прийде звичайний гриб, що росте на деревах. Зріжте з нього дольку та підпаліть – комарі не полюбляють запах диму, особливо від гриба. Це дійсно дієвий засіб.

Комарі не люблять запах мурав’їної кислоти. Киньте ганчірку на мурашник, зачекайте 10 хвилин. Мурав’ї атакуватимуть ганчірку і вона просякне кислотою. Заберіть ганчірку від наляканих мурах та протріть нею відкриті ділянки тіла. На 2-3 години ви забудете про надоїдливих комах.

Окрім того, комарі не люблять запах диму, проте як тільки ви відійдете від вогнища – вони тут же на вас налетять.

Також, ви можете зробити приманку для комарів – налити в посудину води та додати цукру – певний час комарів приваблюватиме миска більше ніж ви.

ВАЖЛИВО: якщо комарі десь раптом ділись – незабаром значно погіршиться погода. Врахуйте це, якщо перебуваєте в горах та на бездоріжжі, щоб вчасно дістатись до безпечного місця.

Цікавий факт: серед кількох людей комарі обирають ту людину, яка більш розігріта (нещодавно займалась спортом, активними фізичними заняттями). В цих людей кров активніше циркулює і в них простіше вп’стися.

Боротьба з комарами у домашніх умовах

1 Ви можете підсилити ефект москітної сітки, протерши її ефірними оліями.

2 Томати у вазонах значно зменшують наплив шкідників. Окрім того, комарам не подобається запах нагідок, матіоли, анісу, черемхи, валер’янки, горобини, волоських горіхів, евкаліпту, кедру,

3 Розріжте лимон чи апельсин та вставте в нього корицю. Комарі не переносять це поєднання ароматів

Як вберегтися від укусів комарів вдома та на природі

Чи шкідливий фумігатор від комарів?

Ефективно проти комарів діє й електро-фумігатор з платівками. Такий собі невеличкий прилад, котрий вмикається в розетку. Його принцип дії простий: нагрівається картонна пластинка, просочена інсектицидом, або балончик з тим же препаратом, але в рідкому вигляді.

Від тепла інсектицид починає випаровуватися і через 10-12 хвилин навколишні комарі втрачають до вас інтерес. Радіус дії хорошого фумігатора – 12 кв. метрів. За годину, до того як маєте лягати спати – прилад краще вимикати.
Незважаючи на свою ефективність – дія його шкідлива, особливо для дітей та вагітних жінок. Тому краще використовувати фумігатор, коли нікого немає в будинку й одночасно провітрювати приміщення. Якщо, при користуванні приладом, виникає головний біль, несподівані висипання на шкірі, закладає ніс або “дере” горло, краще від нього відмовитися.

Якщо місце після укусу комара значно набрякає та болить, – можливо у вас алергія. Не затягуйте та звертайтеся до лікаря.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев