Коли давати дитині перші кишенькові гроші?

news

Фінансове виховання дитини починається з кишенькових грошей, які мама і тато дають на дрібні витрати.

Особисті кошти для дитини – це важливий елемент її подорожі у доросле життя. У багатьох батьків виникає питання: “Коли ж варто розпочинати фінансове виховання та давати дитині гроші?”. Ми запитали у психологів – Savvy Nation Рівне про те, як навчити дитину грамотно розпоряджатися грошима та коли давати перші гроші?

Як тільки дитина навчиться рахувати (найкраще у 3-4 роки), спочатку, потрібно їй наголосити, що гроші не падають з неба, їх потрібно заробляти за свою працю. А з першого класу дитина вже самостійно може розпоряджатися власними коштами. От саме у віці 6-7 років і можна починати давати їй кишенькові гроші.

Кишенькові гроші варто давати малим дітям один раз на день, або раз на тиждень. З підлітками складніше. Потрібно відразу навчити їх планувати власний бюджет. Виділяти їм кошти рекомендується раз на два тижні або на місяць. І обов’язково в один і той самий день.

Наявність у дитини власних кишенькових грошей виховує у ній здатність до самостійного прийняття рішення про потрібність тієї чи іншої покупки. Чітко визначена сума на тиждень чи на місяць навчить дитину ставити пріоритети та аналізувати декілька варіантів витрачання коштів.

⁉️Сума кишенькових грошей може залежати від:

☑️ середньої суми, яку отримують однолітки;
☑️ фінансової спроможності сім’ї;
☑️ домовленості з дитиною;
від середнього рівня необхідних витрат;
☑️ віку дитини.

‼️Сума не повинна залежати від:

☑️оцінок в школі;
☑️ прибирання вдома та допомоги у домашньому господарстві;
☑️ поведінки;
☑️ настрою тати і мами;
☑️ рівня уваги батьків до дитини.

Скільки ж варто давати дитині грошей?

Починати необхідно з незначних сум. Батьки повинні самі визначити, яку суму їхня дитина зможе витратити “з розумом”. Ясна річ, що чим старша дитина, тим запити і потреби ростуть. Відповідно і розмір кишенькових грошей буде рости.

‼️Видаючи кошти дитині, батьки мають неодмінно виконувати такі правила:

☑️ видача суми має відбуватися регулярно, в один і той самий день або в узгоджений день з дитиною;
☑️ дитина має чітко усвідомлювати, чому мама або тато дає їй гроші і які покупки вона буде здійснювати вже самостійно;
☑️ позбавлення кишенькових грошей – не міра покарання дитини;
☑️ не змінювати правила без попереднього узгодження з дитиною;
☑️ якщо дитина витратила всі свої кошти раніше ніж запланована видача нових – не робіть жодних винятків! А то і далі буде таке повторювати я кожного місяця. Батьки – не страхова компанія, які завжди будуть покривати незаплановані витрати своєї дитини.

Батьки повинні чітко усвідомлювати, що кишенькові кошти – це не грошова премія за відмінну поведінку і навчання, і не плата за допомогу по дому. Це один із методів виховання, який має конкретне завдання – навчити дитину правильно розпоряджатися з грошима.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев