Кільцеподібне затемнення Сонця 26 грудня: Хто і коли зможе побачити унікальне явище

news

Смуга кільцеподібної фази пройде східною частиною Африки, Саудівської Аравії, Оману, південної Індії та деяких районів Індонезії, акваторією Індійського та Тихого океанів. Але це далеко не всі точки земної кулі, де можна спостерігати майбутнє сонячне затемнення

з відкритих джерел
Сьогодні, 26 грудня, жителі Землі зможуть спостерігати унікальне астрономічне явище – кільцеподібне затемнення Сонця. Воно стане п’ятим і останнім затемненням у 2019 році, який подарував нам всі три види затемнень Сонця – 6 січня (часткове), 2 липня (повне), 26 грудня (кільцеподібне), а також два затемнення – 21 січня (повне) і 17 липня (часткове).

За даними Московського планетарію, максимальна фаза сонячного затемнення, 0,97, розпочнеться о 7:17 за київським часом і триватиме 3 хвилини 40 секунд. ЇЇ буде видно в Малаккській протоці, що відділяє острів Суматра від Малайзійського півострова, трохи західніше Сінгапуру. Також кільцеподібне затемнення буде видно в Сінгапурі, Саудівській Аравії, південній Індії та частині Індонезії.

Московський планетарій
Водночас часткові фази затемнення, за умови ясної погоди, буде видно на крайньому сході Африки, Азії (крім півночі), на північному заході Австралії, в північній частині акваторії Індійського океану.

Невеликі часткові фази затемнення Сонця, також можна буде побачити і в Росії, на крайньому південно-сході Європейської частини при сході Сонця і півдні Сибіру, де в цей час буде середина короткого зимового дня. На Далекому Сході затемнення відбудеться вже на заході Сонця.

Жителі України, на жаль, насолодитися явищем зможуть лише за допомогою відеотрансляцій, так як в нашій країні сонячне затемнення цього дня видно не буде.

Як повідомляє timeanddate, початок затемнення Сонця очікується в 4:29 (перша точка, де можна побачити) і закінчиться воно в 10:05 (остання точка, де можна побачити) за київським часом.

Московський планетарій

Нагадаємо, кільцеподібне сонячне затемнення – це затемнення Сонця, при якому земну поверхню перетинає конус-продовження місячної тіні (Місяць надто далеко від Землі, щоб повністю закрити Сонце). Середня довжина місячної тіні становить 373320 км, а відстань від Землі до Місяця 26 грудня 2019 року становить 384826 км, тому місячна тінь не дотягується до земної поверхні. При цьому Місяць закриває лише 0.9701 діаметра сонячного диска і залишає видимим тонкий обідок. При кільцеподібному затемненні яскравий обідок Сонця не дозволяє побачити ні корону, ні зірок поблизу Сонця.

 

 

 

Джерело

0 Комментариев