Карантину вихідного дня бути – що і як працюватиме з 14 листопада?

news

Кабінет міністрів планує запровадити в Україні так званий карантин вихідного дня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на сьогоднішньому засіданні уряду розповів про обмеження, які пропонують встановити на вихідних.

Про це йшлося на засіданні Кабміну.

Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому уряд та МОЗ разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень.

МОЗ розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого карантину вихідного дня, – сказав Шмигаль

Карантин вихідного дня буде діяти з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка, а ввійде у дію вже з 14 листопада.

У цей період буде заборонено:

  • проведення масових, культурних, релігійних, концертних заходів за участі понад 20 осіб;
  • приймання відвідувачів закладами громадського харчування, але з можливістю торгівлі на виніс;
  • приймання відвідувачів у торговельних центрах, закладах торговельного і побутового обслуговування населення, крім магазинів, 60% площі яких призначено для торгівлі.

Водночас Шмигаль вкотре наголосив на тому, що уряд готовий підставити плече, щоб підтримати підприємців під час посиленого карантину вихідного дня. У тому числі в КМУ розглядають варіанти компенсації частини зарплат працівників у зв’язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року.

Також уряд пропонує обмежити діяльність спортивних залів, фітнес центрів та басейнів та встановити пріоритетний час з 10:00 до 11:00 для обслуговування осіб похилого віку та інвалідів у центрах надання адмінпослуг, адже вони знаходяться у зоні ризику.

Водночас свою діяльність продовжать заклади, які надають фінансові послуги, послуги інкасації, почтового зв’язку, а також медичні послуги.

Зранку в середу в деяких містах, зокрема в Луцьку, Києві, Харкові, Одесі, Херсоні, Рівному пройшли акції протесту представників ресторанного бізнесу та інших підприємців, які вимагають не застосовувати такого роду карантинні обмеження.

Як працюватимуть ринки поки роз’яснень немає. Більше інформації згодом.

0 Комментариев