Карантин вихідного дня: які міста відмовились посилювати обмеження

news

В Україні вже від завтра, 14 листопада розпочинається карантин вихідного дня. Проте ряд міст відмовились вводити карантин вихідного дня, пояснюючи це важкими наслідками для їхньої економіки. Центральна влада відреагувала і заявила, що у мерів немає повноважень забороняти дію рішень уряду, яка ситуація в регіонах – в матеріалі РБК-Україна.

Станом на зараз відмовились посилювати карантин: Львів, Черкаси, Тернопіль, Краматорськ, Слов’янськ, Мукачево, Рівне, Житомир, Маріуполь.

Голови цих міст вважають, що посилення карантину у такому вигляді є неефективним, але наслідки для міського бюджету значні.

Крім того, в регіонах продовжують виступати проти введення жорсткого карантину на вихідні. Сьогодні вийшли на мітинг в Харкові, Запоріжжі, Черкасах, Кременчузі.

Стосовно Луцька, чи введуть карантин вихідного дня у місті? Вчора, 12 листопада, секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт направив лист Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, у якому закликав скасувати рішення про встановлення карантину “вихідного дня”. Він зауважив, що на думку Луцької міської ради, таке рішення є сумнівним з точки зору покращення епідеміологічної ситуації, але завдасть значної шкоди економіці громад.

Це може призвести до банкрутства представників малого і середнього бізнесу, втрат дохідних частин бюджетів усіх рівнів, падіння показників соціально-економічного розвитку.

Також Григорій Пустовіт зауважив, що заборона роботи великої кількості закладів у вихідні збільшить кількість відвідувачів у робочі дні, що може й спровокувати ріст захворюваності.

 

 

0 Комментариев