Інсталяцію прапора України представили у Чорнобилі

news

Вночі 23 серпня До Дня прапора України та Дня Незалежності проєкт ARTEFACT зробив світлову інсталяцію прапора України на об’єкті “Арка” (Новий безпечний конфайнмент), що є найбільшою рухомою спорудою у світі, зведеною над зруйнованим реактором 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Окрім прапора України, на знак подяки та поваги на “Арці” засяяли також прапори більше 40 країн-донорів та країн-вкладників фонду «Укриття», що брали участь у зведені НБК. Масштабні світлові інсталяції з’явились не лише на «Арці», але і на інших спорудах Зони Відчуження: оглядовому колесі у Прип’яті та Градирні.
За підтримки Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення УЗВ
та митці проєкту ARTEFACT цією інсталяцією привітали зі святами країну.
Відомий український медіахудожник Валерий Коршунов (Valeriy Korshunov), автор проєкту ARTEFACT підкреслив важливість мистецького переосмислення аварії на ЧАЕС:
«Вже 3-й рік ми боремося із маніпуляціями та пропагандою щодо Чорнобиля, інформаційною катастрофою навколо нього, осучаснюючи знання про Чорнобильську Зону Відчуження. Цей експонат майбутньої виставки ми створювали вночі до свята, щоб показати, що наша пам’ять про трагедію така ж яскрава, як і 34 роки тому. Проєкції прапора України на відомі локації та об’єкти Зони Відчуження також акцентують увагу на важливості переосмислення Чорнобиля з постапокаліптичного парку Радянського Союзу на Зону культурних та наукових досліджень та інновацій. Надзвичайно важливо не тільки вшанувати постраждалих, а й зберегти і транслювати наш досвід на весь світ, усвідомивши, що саме сталось в Чорнобилі та з яких причин. Чорнобиль є показовим кейсом для України, що може сприяти формуванню нової ідентичності сучасних українців та створювати позитивний міжнародний імідж України”.
Захід відвідав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський:
«Дуже символічно, що ми сьогодні є свідками патріотичної акції з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. І, хоча нашій державі виповнюється лише 29 років, а Чорнобильська катастрофа сталася 34 роки тому, саме на нашу долю випало подолання її наслідків. Це питання об’єднало не лише українців, а й увесь світ, адже проблема потребувала нових, нестандартних рішень, які нам вдається знаходити тільки разом. Чорнобильська зона відчуження сьогодні є частиною спільного з Офісом Президента проєкту «Магніти України», який буде розвиватися по трьох напрямках: туристичний, науковий та інвестиційний».
Мистецька акція також є висловленням вдячності країнам, що долучились до створення НБК, говорить в. о. очільника ДАЗВ:
“Новий безпечний конфайнмент накрив собою об‘єкт «Укриття» над зруйнованим 4 енергоблоком. Це головна безпекова споруда зони відчуження, і до його створення долучилися понад 40 держав, яким ми хочемо висловити свою вдячність та повагу напередодні таких важливих для України свят. Вони прийшли на допомогу нашій незалежній державі в одному з найскладніших питань і ця підтримка дуже важлива для нас”, – наголосив в.о. Голови ДАЗВ Андрій Пляцко.
Серія унікальних фото та відео матеріалів, що зробили митці стане частиною нової віртуальної виставки ARTEFACT: CHOrnobyl, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, яку вже у жовтні цього року презентують у Мадриді на міжнародному медіа-арт фестивалі MADATAC за підтримки Український культурний фонд!
0 Комментариев