Ігор Гузь зареєстрував постанову про звільнення «вугільного» міністра

news

Гірники нововолинської шахти «Бужанка» від неділі, 26 листопада, протестують. Зміна шахтарів не піднялася з копальні, й ще частина – протестує на вході в копальню. Всі вони вимагають одного й того ж – виплатити зарплату. А борг перед шахтарями «Бужанки» сьогодні становить понад 16 мільйонів. Це – 60 % невиплаченої зарплати працівникам промислової групи за серпень, 90% – за вересень гірникам і промгрупі та 100 % боргу перед усіма працівниками копальні за жовтень.

Про це повідомила прес-служба народного депутата.

Щоб знайти шляхи вирішення ситуації, що склалася з нововолинськими шахтарями, на зустріч із ними приїхав народний депутат від округу Ігор Гузь. Він та його помічники зустрілися з трудовим колективом копальні та представниками профспілок. Півторагодинна розмова видалася не простою. Адже гірники доведені до відчаю. Їхні сім’ї уже кілька місяців залишилися абсолютно без засобів для існування, їм уже просто немає що їсти і за що одягати й навчати дітей.

«Ситуація просто кричуща. Так бути не може. Сьогодні розмовляв з головою Волиньради Ігорем Палицею про проблему шахтарів. З’ясувалося, що прем’єр-міністр Гройсман (Володимир Гройсман – ред.) навіть не знав про ситуацію. Профільний міністр Насалик (міністр енергетики та вугільної промисловості – ред.) не повідомив йому цього. Все, у мене увірвався терпець. 28 листопада зареєстрував постанову про звільнення Насалика. Якщо буде питання про закриття шахт, то піду до Києва разом із вами воювати проти цього злочину», – заявив парламентар.

Спільно з гірниками вони склали план дій. Зокрема, вимога шахтарів така, щоб до вечора п’ятниці, 1 грудня, держава повністю погасила борг по зарплаті за вересень і жовтень. А до кінця наступного тижня й взагалі стовідсотково розрахувалася б із працівниками «Бужанки». В іншому випадку вони перекриватимуть автошляхи й блокуватимуть роботу митниці.

Частина гірників, які протестували, погодилися на ці умови і припинили протестувати. Не піднялися на поверхню сьогодні, 29 листопада, лише 24 шахтарі.

Народний депутат підтримав вимоги гірників і спільно вони записали відеозвернення до вугільного міністра з тим, щоб він, за словами Ігоря Гузя, «не грався з цими хлопцями».

Крім того, обранець вчергове зауважив, що він особисто не втручатиметься у кадрову політику ДП «Волиньвугілля». «Просто окремим особам хочеться втягнути мене у цю гру. Але не надійтеся. Це моя принципова позиція: я нікого не призначав і не звільнятиму», – запевнив обранець.

До слова, за час протесту гірників, жоден із обласних чиновників, на жаль, не приїхав до людей.

Вже кілька днів більше 100 гірників шахти «Бужанка» страйкують із вимогами виплатити зарплату за останні три місяці, забезпечити гідні умови праці та провести негайну перевірку фінансово-економічної діяльності ДП «Волиньвугілля». 45 людей знаходяться в шахті, ще більше 84 відмовилися спускатися. Але попри таку критичну ситуацію, незрозуміло чим займається профільний міністр Ігор Насалик. Він не зробив нічого для початку ефективної роботи «Волиньвугілля», він вчергове не реагує на двох-трьохмісячну затримку із виплати зарплати для людей, він не лобіює добудову шахти №10 «Нововолинська», яка може «витягнути» із кризи вугільну галузь на Волині. Для чого знову і знову доводити людей до відчаю? Сьогодні реєструю постанову про негайне звільнення Насалика із посади міністра. Ця людина абсолютно не контролює питання виплати зарплат шахтарям та шукає вугілля, де завгодно за кордоном, тільки не в Україні. Насалик не робить НІЧОГО для розвитку вугільної галузі на Волині. Такі «кадри» нам не потрібні!

Опубліковано Ігором Гузем 28 листопад 2017 р.

0 Комментариев