Ігор Гузь вимагає від Гройсмана фінансування добудови та модернізації волинських шахт

news

Народний депутат Ігор Гузь вимагає повноцінного фінансування добудови шахти №10 «Нововолинська», а також вчасного надходження коштів на зарплати гірникам «Бужанської» і шахти №1.

Про це повідомила прес-служба Ігоря Гузя.

Щоб реально вирішити проблеми галузі на Волині, профільний міністр Ігор Насалик повинен приїхати у Нововолинськ та вивчити ситуацію на місці, – переконаний депутат.

Про це йшлося у його зверненні до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана під час «години запитань до уряду» 22 грудня.

«Володимир Борисович, я перед прийняттям бюджету вам ставив запитання, що будемо робити із волинськими шахтарями? Ви мені дали незрозумілу відповідь, що будемо «розбиратися» у 2018 році. Я говоривщо ваш міністр Насалик (Ігор Насалик – міністр енергетики та вугільної промисловості України, – редні разу не приїхав на Волинь. Нічого не робиться зі сторони уряду: ні фінансування 10-ої шахти, ні стратегічний розвиток, нічого!» – пояснив депутат.

«Я знаю, коли ви почнете крутитися. Ви почнете крутитися, коли волинські шахтарі підуть мирним походом на Київ. Це вже готується! Щоб цього не було, я вимагаю терміново відправити Насалика на Волинь розбиратися із ситуацією!» – наголосив Гузь.

Натомість Володимир Гройсман пообіцяв, що відправить Ігоря Насалика на чолі делегації фахівців на Волинь, а також нагадав про 1,3 мільярда гривень, які передбачені на добудову та модернізацію українських шахт. Частину цих коштів, мовляв, можуть виділити і для вугільної галузі на Волині. При цьому Гройсман визнав, що шахту №10 потрібно добудувати, адже вона може забезпечувати ефективний видобуток вугілля. Йдеться загалом про 500-600 мільйонів гривень.

Нагадаємо, поки у бюджеті на 2018 рік на забезпечення шахти №10 «Нововолинська» передбачили лише 10 мільйонів гривень.

На жаль, під час формування держбюджету на 2018 рік на добудову шахти №10 «Нововолинська» у моєму окрузі виділили лише 10 мільйонів гривень. Це гроші, за які можна фактично законсервувати шахту, а не добудувати її. При цьому гірники інших двох працюючих шахт – «Бужанки» і №9 не мають жодних гарантій того, що їм вчасно заплатять зарплату чи модернізують обладнання, щоб зробити видобуток ефективнішим.Хоча за 1,5 року роботи міністр Насалик жодного разу не приїхав на Волинь для відвертої розмови із шахтарями і не зробив жодного реального кроку для того, щоб волинські шахти почали стабільно і ефективно працювати.Сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман в чергове пообіцяв, що відправить Насалика на чолі відповідної делегації на Волинь, щоб на місці предметно розібратися у ситуації.Також звучать заяви про можливе виділення грошей на добудову шахти №10 і про її потенційну прибутковість. Ціна питання 500-600 мільйонів. І вони є в бюджеті! Як мінімум 1,3 мільярда гривень зарезервовані на підтримку та модернізацію шахт. І сьогодні шахта №10 – єдина, яка будується в країні. Тому на неї ці гроші повинні виділятися в першу чергу!Але сьогодні не варто робити пафосні заяви про «перемогу». Різні посадовці не раз і не два вже розповідали, як вони переймаються проблемами волинських шахтарів, але потім ці проблеми свідомо ігнорували. Потрібні конкретні дії!А ми повинні, вибачте на слові, брати Насалика за одне місце, коли він приїде на Волинь, і вимагати конкретних, радикальних рішень!

Опубліковано Ігором Гузем 22 грудня 2017 р.

0 Комментариев