Хто відповідає за стан внутрішньобудинкових електричних мереж

news

Внутрішньобудинкові електричні мережі є невід’ємною частиною об’єкта архітектури. Будинкова щитова, міжповерхова магістраль, поверхові щитові тощо, перебувають у спільній власності мешканців цих будинків. Ці мережі обслуговує організація, що здійснює експлуатацію житлового будинку в цілому – ОСББ, ЖЕК та інші.

До компетенції ПрАТ «Волиньобленерго» входить питання експлуатації зовнішніх електричних мереж(трансформаторні підстанції, лінії електропередач). У випадку багатоповерхового будинку межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між споживачем та оператором системи (ПрАТ «Волинь­обленер­го») встановлюється  на наконечниках кабелю живлення або ізольованого проводу на ввідному пристрою будівлі відповідно п.2.2.6 «Правил роздрібного ринку електричної енергії», затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018 р.

Відповідно до «Правил роздрібного ринку електричної енергії» п.2.2.5 за стан внутрішньобудинкових електричних мереж багатоквартирного будинку відповідає власник (балансоутримувач) цих мереж.

Таким чином встановлюється і функціонує чітка межа відповідальності за обладнання електричних мереж – ПрАТ «Волиньобленерго» відповідає за експлуатацію та технічну справність мереж до межі експлуатаційної відповідальності, в даному випадку наконечників живлячої кабельної лінії ввідно-розподільного пункту, а власник (балансоутримувач) своєю чергою відповідає за експлуатацію внутрішньобудинкових електричних мереж.

0 Комментариев