“Хочеш до Європи – дій”. Євромайдан розширюється (день 2)

news

Повідомляє gazeta.ua

22 листопада 2013 року – другий день Євромайдану. Першу ніч у центрі столиці відстояли кілька десятків людей, обурених рішенням уряду про зупинку підписання асоціації з ЄС. Вночі мітингувальники організували під Стелою імпровізовану кухню, а також призначили охорону.

Під обід київська влада у супроводі “Беркуту” розгорнула приготування до новорічних свят. На центральну площу столиці привезли дерев’яні будиночки до новорічної ярмарки, а також встановили металеве огородження.

Протестувальники підходять у центр міста. Лунають слова: “Хочеш до Європи – дій!”.

На акції протесту увечері зібралися вже до 5 тисяч людей. Майданівці попри заборону почали встановлювати намети. Міліція спробувала перешкодити активістам, через що відбулися перші сутички.

На центральних вулицях Києва стоять патрулі ДАІ, які не пропускають автівки в бік Майдану Незалежності.

Євромайдани також розгортаються в обласних центрах України. Найбільший – у Львові. Там близько 3 тисяч студентів вийшли на вулиці з гаслами за ЄС. Студенти оголосили про створення координаційної ради “Львівський Євромайдан” та про початок акцій громадської непокори.

“Я сьогодні гордий за Львів. Я сьогодні гордий за львівських студентів. Вони народилися у вже незалежній країні і розуміють, що мають самі для себе таку країну відвоювати”, – сказав тоді мер міста Андрій Садовий.

У Донецьку біля пам’ятника Шевченка зібралися близько 100 людей. Мітингувальники прийшли з прапорами України, Євросоюзу та країн-учасників ЄС. У Миколаєві “Беркут” спробував розігнати мітинг, зав’язалися бійки.

0 Комментариев