Хендмейд та ІТ – як у Луцьку переселенці розкривають у людях нові таланти

news

Місцевий осередок громадської організації «Центр зайнятості вільних людей» завдяки проекту «Працевлаштування та соціальна реабілітація ВПО та ветеранів АТО» допомагають переселенцям знаходити роботу фрілансерами.

Проо це йшлося вчора, 30 травня, під час прес-конференції учасників проекту.

За словами координатора проекту Ази Голощапової, у 2015 році більшість жінок (80 % переселенців на Волині – це жінки з дітьми) знайшли собі роботу, але ця робота не дозволяла підтримувати рівень життя, не вистачало навіть на базові потреби.

1

Як розповідає координатор, вони хотіли запропонувати жінкам, які мать вищу освіту, щось краще, ніж робота у кафе. Зокрема, в комп’ютерних технологіях, які ще мало представлені на Волині. Людей інформували, допомагали створити резюме тощо. Акцент був не на тому, скільки людей працевлаштувалось, а на тому, чи цікаво це людям.

Зараз волонтери планують створити школу фрілансу та залучити туди молодь із районних центрів зайнятості, аби показати всі можливі варіанти для зайнятості для самореалізації.

Як зазначила представниця із служби зайнятості, організація цього проекту дуже доречна:

«Ми вирішили спочатку працювати з двома категоріями – з внутрішньопереміщеними і демобілізованими. Бачимо, що 100 % результату  не буде позитивного, але в цих людей є родичі, знайомі, друзі, які повірять і теж зможуть заробляти кошти».

Наталя Слюсаревська, фахівець з IT-сфери, розповіла, що вела курси у трьох групах із розробки сайту на WordPress, із верстки та просування в соцмережах.

«Курси маленькі, не можна дати всього, а тільки напрямок, куди іти і куди копати. Насправді, можна навіть з нетехнічним складом розуму знайти собі напрямок. ІT – це перспектива, туди ідуть зараз всі кошти в основному і дійсно можна заробляти хороші гроші, наприклад Microsoft дає 20 долаівв за годину роботи і це лише на початковому рівні», – зазначила Наталя.

15

Один із учасників проекту, ветеран АТО Павло Ковальський,  розповів, що йому було дуже цікаво:

«Розумію, що IT – це майбутнє, треба закачати рукава і братись за це. Не знаю, ще де себе найду, але сфера цікава. Був на курсі створення сайту на WordPress. Маленьким бізнесменам дуже корисно мати свою інтернет-сторінку, щоб представити свою продукцію. Відтік інтелектуальний іде за кордон, бо там висока оплата праці. А насправді, можна лишитись тут, отримувати достойний заробіток і лишитися на своїй землі. Нас держава не мотивує».

10

Наталя наголосила, що за нами майбутнє, бо українські спеціалісти цінуються у всьому світі:

«Може, переплюнемо ще Америку», – пожартувала жінка.

Також на проекті були і курси хендмейду. Ірина, майстриня, а в минулому податковий інспектор, поділилася, що крім того, що навчала жінок, як отримувати додатковий прибуток, вони ще й гарно провели час.

«Ще в Донецьку думала про майстер-клас, і коли приїхала сюди, то почала цим займатися. Мабуть, це стало моєю професією. Крім цього, я подала ще один проект, який фінансується Британською радою для дітей-інвалідів у Луцьку. Приходять до мене на майстер-класи дітки, деякі з них навіть погано пересуваються.

16

Учасниця Яна із захопленням розказала, як було цікаво:

«Покажуть, що все тобі по силах. Все, чого я очікувала, справдилось, дали заряд натхнення. Все не так просто і швидко, але якщо тобі показали, як іти, ти далі можеш іти».

Учасниця Олена знайшла себе на літературній біржі, Аня створює ролики в YouTube, Анастасія виготовляє ляльки-тильди, Юля закінчила курси зі створення сайтів тощо.

Із 240 осіб, які долучилися до проекту, 20 уже працевлаштовані.

Координатор Аза Голощапова каже, шо відкрилось багато талантів у людей, тепер лишилось знайти лише інвесторів.

4 5 6 7 8 9 12 13 142 3 11 17 18 19 20 21 22

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев