Хелловін в Луцьку: куди, де, як і з ким?

news

Наймістичніша ніч осені от-от настане. Чи готові ви до Хелловіну? Інформаційни портал «Волинь.info» дізнавався, де цьогоріч і як лучани проганятимуть нечисть, яка в цю ніч приходить на Землю. 

Спочатку згадаємо, як і де виникло це свято. Найбільш поширений Хелловін в  США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Ірландії тощо. Зародилось це свято на території Великої Британії, яку тоді населяли кельти. Їхній календар складався із двох частин – світлої та темної, які символізували літо та зиму. Наприкінці жовтня, коли наставала темна частина року, кельти святкували Самайн – назва жовтня на кельтській мові.

В IX столітті католицька Церква 1 листопада почала святкувати День усіх святих, який і співпав із язичницьким Самайном. Англійською назва свята звучала як All Hallow’s Eve, а згодом скоротилась до Halloween. Наприкінці XIX ст. свято завдяки емігрантам потрапило в Америку, де швидко завоювало популярність. Хелловін в Україні почали святкувати відносно недавно – набуває воно популярності лише останніми роками.

Куди податися на Хелловін?

Усі розважальні заклади пропонують Хелловін-паті – вибір у вас великий. Як варіант, можна просто полякати сусідів.

  1. Моторошні вечорниці

Пивний клуб «Оболонь» («Кораблик») приготував для усіх любителів страхіть шалені розваги. Божевільні конкурси від М’ячика, концерт від гурту «Чумацький Шлях» та скажені танці. Всім, хто прийде у тематичних костюмах, вхід вільний! Окрім того за круті костюми можна буде отримати подарунок – планшет, подарунковий сертифікат на 400 грн. від «Кораблика» або ж пляшку віскі. Початок – о 21:00. Телефон для довідок – 050 215 41 56.

  1. Хелловін із Річі Колючим

Арт-кафе «Стоп Кадр» пропонує прихильникам гурту «Rammstein» поєднати хелловінську вечірку із виступом Річі Колючого, який виконає найкращі хіти легендарного гурту. Вартість квитків 120 грн. за попереднім продажом та 150 грн. в день заходу. Початок о 21 год. Телефон для довідок – 050 700 31 98.

  1. Пиво або смерть

«Карабас Барабас» запрошує усіх на пекельні танці. Розважатиме гостей «Franko band». Танці, пиво та конкурси – цей Хелловін запам’ятається! Початок о 22:00. Телефон для довідок – 066 600 400 2.

  1. В гості до графа Дракули

Найсміливіших нічний клуб «Голлівуд» запрошує на гостину до кривавого графа. Містика, морок, протистояння добра і зла та найстрашніша пара вечора! В програмі танцювальний батл. Не пропустіть! Телефон для довідок – 050 80 60 505.

  1. Співаєш або смерть!

В нічному клубі-караоке «Версаль» нечисть проганятимуть співом. Там збираються визначити кращого співака. Головний приз – 1 тис. грн. всім, хто прийде в тематичному костюмі, вхід безкоштовно, для інших вхід 30/50 грн. Телефон для довідок – 099 432 75 35.

 

Де ж взяти костюм, аби потрапити на вечірку безкоштовно?

  1. Пошити

Як то кажуть, дешево і сердито, особливо, якщо є тканина чи якась річ, яку можна перетворити на хелловінське вбрання. Іноді навіть звичайна сукня стане у пригоді: додавши до неї декілька аксесуарів, отримаєте повноцінний образ.

  1. Знайти на секон-хенді

Декілька годин затраченого часу і ви точно натрапите на костюм своєї мрії або принаймні створите його, підібравши декілька речей.

  1. Орендувати

Для цього достатньо знайти лише декілька варіантів оголошень на торгових площадках і костюм на вечір гарантовано.

  1. Купити

Найдорожчий варіант, однак зате ви матимете власний костюм, який потім зможете використати ще раз чи здавати в оренду.

 

Підготувала Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

 

2 коментарі