Громади з Західної України дізналися секрети просторового планування в територіальній громаді

news

Для представників громад з Волинської, Львівської та Рівненської областей триває навчання з просторого планування.

Про це інформує регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Це вже третій подібний семінар для громад.

Нагадаємо, що тема просторового планування та управління природними ресурсами є не лише однією із найактуальніших, а й такою, що наразі зазнає найбільших законодавчих нововведень, тому Програма “U-LEAD з Європою” підготувала таке навчання.

Після проходження навчання учасникам буде запропоновано виконати

завдання. За результатами надісланих заявок, відвідування семінарів та виконання завдань, представники 48 громад з усіх куточків України зможуть отримати підтримку у підготовці завдання на розробку Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або у проведенні аудиту земельних ресурсів.

Взаємозв’язок між стратегією, концепцією інтегрованого розвитку та містобудівною документацією є украй важливим для громад, адже дозволяє чітко формулювати майбутнє.

З громадами працювали досвідчені експертки Катерина Степчук та Тетяна Данилів.

Передовсім вони торкнулися основних проблем просторового планування в громаді. Йдеться про застарілість містобудівної документації, неузгодженість документів розвитку та планування території, неузгодженість секторальних планів розвитку, відсутність кваліфікованих кадрів тощо.

Катерина Степчук підкреслила важливість участі громадськості на всіх етапах обговорення просторового планування в громаді, причому ця участь не має бути формальною.

Вона переконана, що просторове планування покликане забезпечити доступність та координує спільний розвиток громад, попри кордони поміж ними. Експертка представила присутнім приклад аналізу зацікавлених сторін, його важливо здійснити у кожній громаді, щоб дізнатися зв’язки поміж ними та як стейкхолдери себе можуть проявити. Під час напрацювання документів з просторового планування слід прагнути до довіри та забезпечувати прозорість процесу, баланс між вигодою і витратами, – саме це і стане умовою успіху спільної дискусії з громадянами.

Цікаво, що перші спроби просторового планування були зроблені у 1854 році, коли англійський лікар Джон Сноу боровся з холерою і помітив тенденції поширення недуги.

Експертка Тетяна Данилів торкнулася питання видів містобудівної документації на рівні громади. Вона зауважила, що такі документи легалізують наміри розвитку територій. Спеціалістка також ознайомила присутніх з новаціями законодавства.

Поспілкувалися представники громад з трьох областей про організацію процесу розробки містобудівної документації в громаді та використання містобудівної документації в практичній діяльності органів місцевого самоврядування.

Довідково:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев