Громади з Західної України дізналися більше про виклики у просторовому плануванні

news

Програма «U-LEAD з Європою» продовжує навчання з просторового планування для понад 80 громад з шести областей Західної України – Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської та Волинської.

Про це інформує регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Нинішній захід – це продовження циклу навчальних семінарів для спеціалістів громад з просторового планування та управління природними ресурсами які організовані Програмою. Розуміння організації простору в громаді та наявних ресурсів є основою підготовки якісної стратегії як на місцевому рівні, так і на вищих рівнях стратегічного планування.

Нинішня зустріч була присвячена викликам просторового планування. Досвідчені експертки Катерина Степчук та Тетяна Данилів обговорили разом з представниками громад основні проблеми ТГ та виклики у просторовому плануванні, методи розв’язання проблем та реагування на ризики у просторовому плануванні, різні види завдань з просторового планування, відповідні формати та документацію на них тощо.

Зокрема, Данилів розповідала про актуальність змін у законодавстві та важливість підключення до державного будівельного реєстру, а також про присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна. Та у цілому про виклики просторового планування та адаптацію до них.

“Створення уповноважених органів місцевого самоврядування (містобудування та архітектури, з присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна, архітектурно-будівельного контролю) надає можливість наблизити надання адміністративних послуг в сфері будівництва для мешканців громади. А єдина державна електронна система у сфері будівництва – отримання доступних та зручних адміністративних послуг, відкритість та прозорість, актуальна інформація про статус розгляду поданих через електронній кабінет електронних документів”, – зазначила експертка Тетяна Данилів.

“Коли ми сьогодні ведемо мову про підвищення легітимності документації з просторового планування, ми вкладаємо у зміст не лише дотримання законодавчих вимог, тобто легітимності у правовій площині, а й у визнанні прийнятих владою рішень у сфері просторового планування жителями наших громад, у вираженні зв’язку  інтересів людей з їх внутрішньою оцінкою, яка залежить від їх стверджень, світосприйняття та повсякденного життя. Досягнути цього ми можемо лише застосовуючи широке коло інструментів залучення усіх зацікавлених сторін на усіх етапах планування”, – зауважила експертка

Також про важливість містобудівної архітектурної ради поділився досвідом головний архітектор Мукачівської міської ради Івановчик Іван, зазначивши, що функціонує вона при міській раді та у її складі не лише архітектори, а й художники, планувальники, які звертають увагу на загальну композицію міського простору, дотримання певної гами кольорів з метою збереження автентичності старовинної архітектури міста. Кожен фасад проходить розгляд архітектурною містобудівною радою. Цим лише підсилив доповідь Катерини Степчук про містобудівні архітектурні ради, їх значущість та повноваження.

Наголосимо, що просторове планування та управління природними ресурсами є не лише однією із найактуальніших, а й такою, що наразі зазнає найбільших законодавчих нововведень. Навчальна програма для відібраних громад складається з 5 онлайн-семінарів. Кожен успішно пройдений семінар – це крок назустріч успішному розвитку громади. Після проходження навчання учасникам буде запропоновано виконати завдання. За результатами надісланих заявок, відвідування семінарів та виконання завдань, представники 48 громад з всієї України зможуть отримати підтримку у підготовці завдання на розробку Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або у проведенні аудиту земельних ресурсів.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев