Громади таки матимуть бюджети розвитку?

news

Днями відбулася зустріч представників Асоціації міст України та Міністерства фінансів України. Мета – обговорення зауважень АМУ до законопроєкту № 6062 щодо змін до Бюджетного кодексу.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Під час зустрічі обговорювалося звернення АМУ щодо законопроекту №6062, надіслане до парламентського комітету з питань бюджету.

Представники Мінфіна погодилися зі значною частиною пропозицій Асоціації, зокрема щодо необхідності збереження бюджету розвитку громад, відмови від інструментів зупинення рішень органів місцевого самоврядування щодо їх бюджетів тощо. Питання залишення залишків освітньої субвенції у бюджетах територіальних громад та сертифікації внутрішнього аудиту будуть обговорені додатково у Комітеті з питань бюджету.

Нагадаємо, 20 жовтня 2021 року Верховна Рада України прийняла рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект № 6062, але він залишається у парламенті та може бути розглянутий при затвердженні Державного бюджету на 2022 рік.

Для захисту інтересів місцевого самоврядування Асоціація міст України відпрацювала з Міністерством фінансів України своє бачення змін до Бюджетного кодексу і сподівається, що у процесі доопрацювання законопроєкту №6062 до другого читання її пропозиції будуть враховані.

Додамо, що 15 вересня 2021 року Уряд разом із проєктом Держбюджету на 2022 рік (№ 6000) подав зміни до Бюджетного кодексу (№ 6062). Зокрема, у ньому з’явилося змін, які можуть вплинути на життєдіяльність органів місцевого самоврядування.

Ліквідація бюджетів розвитку місцевих бюджетів може статися у 2023 році. Законопроєкт передбачає перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Тобто, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати – фонд заробітної плати, утримання тощо.

Також проєкт закону дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що позбавить місцеву владу використовувати можливість накопичення цих грошей.

Урядовий законопроєкт значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Посадовці зможуть, наприклад, через суд зупиняти рішення місцевих рад про бюджет

Також законопроєктом пропонується направляти до держбюджету 70 % доходів від викупу комунальної землі.

А саме вилучення терміну «бюджет розвитку» з Бюджетного кодексу позбавить органи місцевого самоврядування права, наприклад, на депозитне розміщення в банках.

До того ж проєкт закону скорочує джерела доходів для громад, вилучаючи зі структури доходів оплату зборів за видачу ліцензій на проведення лотерей.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев