Громадам Волині розкажуть про можливості профспілок

news

Днями відбулася зустріч виконавчої директорки Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яни Конончук з керівницею Волинської обласної організації профспілки працівників державних установ Ольгою Сабуровою, під час якої обговорили можливості для подальшої співпраці з користю для органів місцевого самоврядування нашої області.

Про це інформує Волинське РВ АМУ.

Серед тем, які озвучувалися – мінімізація наслідків вивільнення працівників у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, проблемні питання регулювання трудових правовідносин з посадовими особами місцевого самоврядування, колективні договори, новини та виклики місцевого самоврядування. Домовилися про співпрацю в частині надання представникам органів місцевого самоврядування юридичних консультацій у сфері трудового права та кадрового менеджменту юрисконсультами  Волинської обласної організації профспілки. Обговорили й можливості та умови щодо використання громадами власності профспілки.

Основними напрямками в роботі обласної профспілки, її низових ланок були та залишаються питання соціально-економічного захисту спілчан, їх оплати праці, що здійснюється через соціальне партнерство, укладання колективних договорів. Ефективний соціальний діалог на місцевому рівні, побудований на нових ідеях соціального партнерства, інформаційній відкритості та співпраці – це початок позитивних змін не лише на рівні громади, району але і на рівні нашої держави, це нова якість профспілок та нова якість життя кожного українця.

Виконавча директорка Волинського відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук підкреслила, що профспілковий рух – це важлива сукупність форм і методів захисту прав та інтересів найманих працівників, адже профспілки та їх об’єднання мають право вносити пропозиції суб’єктам права законодавчої ініціативи і відповідним державним органам про прийняття або внесення змін до законів і інших нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Враховуючи те, що згідно зі статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування», виконавчим органам сільських, селищних, міських рад делеговано повноваження з участі у соціальному діалозі, веденні колективних переговорів, укладенні територіальних угод, здійсненні контролю за їх виконанням, вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) щодо підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, а також повідомна реєстрація в установленому порядку колективних договорів і територіальних угод відповідного рівня, результатом переговорів стала домовленість про проведення у вересні 2021 року спільного практикуму для юристів територіальних громад Волинської області, під час якого поспілкуються про трудові правовідносини, відповідне законодавство, найменування посад та компетентності організацій профспілок.

Довідково:

В ЄС середній відсоток членства працівників органів місцевого самоврядування у профспілкових організаціях становить близько 22 %. Частка працівників, що є членами галузевих профспілок у різних країнах світу також відрізняється: до прикладу, у Фінляндії – це 79 %, в Данії – 77 %, в Італії – 33 %, у Великій Британії – 28 %, в Канаді – 29,4 %, в Німеччині – 19,9 %, Японії – 19,8 %, Австралії – 18,5 %,  у Франції — 7,8 %.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев