Гонтарева засвітилася в офшорному скандалі

news

Глава Нацбанку Валерія Гонтарева раніше була бізнес-партнером російського чиновника, але після санкцій США і ЄС проти РФ припинила спільний бізнес. Про це йдеться в матеріалі Наші гроші, пише Корреспондент.net.

Повідомляється, що фінансова група ICU, яку очолювала Гонтарева з 2007 року до переходу в НБУ, була створена в 2006 році. Співзасновником з моменту заснування був чоловік Гонтаревої. Зараз головна юридична особа групи оформлена на компанію ICU Holdings Limited (Британські Віргінські острови).

Це до осені 2014 року 22,74% акцій фінансової групи ICU, яку очолювала Валерія Гонтарева з 2007 року до переходу в НБУ, належали дружині першого заступника президента російського банку ВТБ Юрія Соловйова. У грудні 2013 року офшор Соловйова Quillas Equities видав позику в 10 мільйонів доларів офшору Keranto Holdings Ltd, поштова адреса якої збігається з адресою центрального офісу групи ICU, повідомляють журналісти.

Точно встановити дату, коли Соловйов став не тільки позичальником, а співвласником ICU, журналісти не змогли. Однак в січні 2014 при розкритті структури власності банку “Авангард”, що входить до групи ICU, стало відомо, що чверть ICU Holdings Limited (22,74%) належить Cordova Management Ltd. Власниця Cordova Management – Улютіна Г.В (Росія, Москва) – мала таку ж частку в ICU, як і сама Гонтарева.

Нагадаємо, в результаті витоку інформації з бази даних компанії Mossack Fonseca у ЗМІ з’явилася інформація про причетність низки світових лідерів і їхніх наближених до схем з відмивання грошей і ухилення від податків.

0 Комментариев