Голова Волинської ОДА розповів про результати робочої поїздки до Києва

news

Сьогодні, 24 липня 2017 року, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, обговорено ряд важливих питань щодо розвитку області у найближчий час. Так, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області розповів про результати робочої поїздки до Києва, яка відбулась минулого тижня, і ряд зустрічей із керівниками міністерств та відомств щодо найважливіших питань краю.

Повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Серед запланованого – робоча зустріч із міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом, під час якої обговорили роботу підприємств вугільної і торф’яної галузей на території області.

Так, Володимир Гунчик повідомив, що звернувся до Ігоря Степановича стосовно сприяння у прийнятті необхідних заходів з погашення заборгованості працівників шахт. Окрім того, через тиждень у міністра відбудеться робоча  нарада із залученням представників міністерства, облдержадміністрації на якій буде вироблено план підготовки візиту міністра на Волинь, який очікують на початку серпня поточного року.

“Я просив міністра звернути увагу на прийняття усіх заходів, пов’язаних із заборгованістю заробітної плати. Окрім того, не допустимо знову повертати на керівні посади в ДП «Волиньвугілля» тих людей, які не змогли належно організувати роботу в минулий період і були звільнені. Бачимо, що є такі спроби повернути назад осіб, які не змогли свого часу, маючи відповідні повноваження і можливості реалізувати їх”, – повідомив Володимир Петрович.

Надалі ж, за словами Володимира Петровича, кадрові призначення будуть погоджуватися з облдержадміністрацією та обговорюватимуться на рівні місцевих структур влади, включно із представниками профспілкових комітетів.

“Я підтримую позицію представників профспілкових організацій: люди, які себе дискредитували і не змогли заслужити довіру трудових колективів, впоратись зі своїми обов’язками можуть працювати – це реально, але не на керівних посадах, які вони раніше обіймали”, – зауважив голова облдержадміністрації.

Окремо розглянути питання роботи ДП «Волиньторф», під час якого керівник найвищої виконавчої гілки влади в області поінформував міністра про завершення процесу аналізу діяльності підприємства у частині вже опрацьованих ділянок, а також вивчення питань забезпечення підприємства ресурсами для наступних двох періодів роботи.

“Вважаю, що нині головним завданням є підтвердження для ДП «Волиньторф» користування тими ділянками, на які вони мають право, проаналізувати ефективність використання цих земель, дати можливість підприємству працювати, як мінімум у 2017-2019 роках, адже запаси торфу розраховані саме на такий час. Окрім того, прийняти стратегічне рішення про ефективне використання інших особливо цінних земель”, – резюмував Володимир Гунчик.

Питання реалізації проектів за кошти Фонду регіонального розвитку, ефективність використання субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток регіону голова облдержадміністрації обговорив під час робочої зустрічі з Віце-прем’єр-міністром Геннадієм Зубко.

Окремо, Володимир Петрович зазначив, що в області зафіксовано випадки, коли кошти Державного бюджету використовуються всупереч відповідної постанови кабінету Міністрів України та рекомендацій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – Мінрегіонбуд). Так, голова облдержадміністрації нагадує, що субвенційні кошти повинні першочергово спрямовуватись на об’єкти незавершеного будівництва, об’єкти, які є пріоритетними та знаходяться у рамках перспективного плану розвитку області, сприяють створенню якісної інфраструктури та передбачені у співпраці з об’єднаними територіальними громадами.

“Враховуючи звернення місцевих структур влади стосовно деяких питань організації роботи представників центральних органів влади Геннадій Григорович дав доручення для проведення робочої наради із залученням представників Мінрегіонбуду, місцевих структур влади, обласної державної адміністрації, де буде обговорено питання організації роботи на місцях, з урахуванням змін до законів, постанов та інших нормативних документів, що вийшли з Кабінету Міністрів упродовж останнього часу”, – повідомив Володимир Петрович.

Окрім того, під час робочої зустріч було обговорено питання формування реєстру об’єктів за кошти Державного фонду регіонального  розвитку, субвенцій на соціально-економічний розвиток області та інфраструктурних проектів 2018-го року. Голова облдержадміністрації вніс пропозицію взяти за основу механізм роботи з ДФРР, поширивши його на два вищезазначені напрямки з метою ефективності використання державних коштів. Адже за таким принципом, участь у розподілі коштів беруть усі структури влади, працює обласна комісія за участі громадськості. У цьому питанні Володимир Петрович також знайшов підтримку Віце-прем’єр-міністра.

Під час низки робочих зустрічей обговорили й екологічні питання. Так, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області нагадав, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову про виділення 17-ти млн. на вирішення екологічної проблеми, пов’язаної з діяльністю Ковельської філії ДП «Укрветнсанзавод». Голова облдержадміністрації своєю чергою також підписав розпорядження про виділення 1,3 млн гривень із резервного фонду обласного бюджету.

“Однак, через відсутність відповідних документів, а розпорядником виділених коштів є Ковельська міська рада, ми не можемо використовувати ці кошти. Адже немає необхідних висновків, експертиз, проектно-кошторисної документації, які потрібно подати в Мінекономрозвитку (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України – авт.) та Мінрегіонбуд. На жаль, я не маю нині інформації: чи готова ця документація, хто займається її розробкою і в якому вона стані”, – зауважив Володимир Петрович.

Щодо питання неприємних запахів на території Луцького району, Володимир Гунчик повідомив, що мав зустріч із нинішнім секретарем Луцької міської ради Григорієм Пустовітом, під час якої запевнив: виконавча вертикаль влади максимально сприятиме у підтриманні рішень міської ради, пов’язаних із прискоренням роботи по каналізуванню селища Вересневе.

“Я готовий допомогти Гіркополонківській сільській раді, якщо є у тому необхідність, в узгодженні питань, пов’язаних з проектом каналізування в селищі Гірка Полонка. Але перші кроки, перша ініціатива повинна бути за органами місцевої влади, для яких, згідно з функціональними обов’язками, передбачені ці повноваження”, – резюмував Володимир Петрович.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев