Гід з державних послуг: українцям став доступним єдиний портал про всі державні послуги

news

В Україні у четвер, 27 серпня, запрацював гід з державних послуг – інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, які надають органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Раніше у державі не було єдиної платформи, де можна було б дізнатися про будь-яку держпослугу у зручній формі.

Про це повідомляє урядовий портал.

Вказано, що цей гід (https://guide.diia.gov.ua/) містить повну та достовірну інформацію щодо тисячі послуг, а саме про місце, спосіб, строк, вартість, результати отримання послуг, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Гід доступний у двох форматах відкритих даних: Excel та Json.

Як пише РБК-Україна, інформацію у гіді впорядковано за 36 життєвими подіями. Таку логіку систематизації послуг запозичено в уряду Канади. Дані про послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності. Серед найпопулярніших категорій – соціальний захист, громадянство та міграція, діяльність бізнесу та громадських формувань, сфера інтелектуальної діяльності, фінанси та податки.

“Гід є офіційним джерелом про державні послуги в Україні. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування при наданні певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на гіді, посилання на гід є аргументом для громадян – не надавати відповідні документи”, – вказано у повідомленні Кабміну.

При цьому гід продовжує поповнюватися послугами та життєвими ситуаціями.

0 Комментариев