Генеральному спонсору «Ночі у Луцькому замку» повернуть кошти

news

Організатори фестивалю «Ніч у Луцькому замку 2016» підсумували результати, розповіли, скільки витратили коштів та скільки заробили на квитках. А також зауважили, що частину коштів повернуть генеральному спонсору фестивалю – Андрію Покровському.

Про це йшлося сьогодні, 12 липня, під час підсумкової прес-конференції.

Як розповів член оргкомітету, заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця, захід відбувся на високому рівні, на його думку, планку вони аж ніяк не понизили. Нововведенням цього року стала жорстка система доступу продажу квитків та отримання перепусток:

«У нас був конкретний ліміт відвідувачів замку – 2 500 квитків. 500 людей – це були працівники, які обслуговували фестиваль, артисти, охорона тощо. Всього продали 2 038 квитків, із них 1 155 квитків продані через Інтернет».

IMG_0296_cr

Також ще однією новацією цьогорічного фестивалю стала відсутність запрошень. За словами чиновника, впускати безкоштовно людей було б некоректно. У день заходу приходило до замку багато людей, які хотіли купити квиток на місці. Звучали пропозиції «А додрукуйте», «А, може, якось домовимось» і т. і.  Однак організатори вирішили не збільшувати кількість квитків, враховуючи, що потрапити на фестиваль хотіло не менше 500 осіб.

Також Юрій Моклиця прокоментував черги, про які писали відвідувачі у соцмережах. За його словами, люди стояли на вході не більше семи хвилин, а черги створювали ті, хто намагався купити квиток, якого уже не було. Охорона контролювала видання браслетів і навіть затримали тих, хто намагався потрапити на фестиваль без квитка. Організатор продемонстрував два браслети – надруковану підробку та склеєний скотчем.

IMG_0291

Юрій Моклиця наголосив і на тому, що замок потрібно пристосовувати до таких заходів, адже багато приміщень зараз закриті для відвідувачів, зокрема закрита Стирова вежа, підземелля церкви Івана Богослова тощо. Чиновник пообіцяв спробувати вирішити це питання.

Режисер фестивалю Руслана Порицька розповіла, що творили атмосферу в замку 20 колективів, майже 150 артистів та більше п’ятдесяти майстрів. Колективи об’єдналися заради створення цікавих музичних та театральних дійств. Був оголошений конкурс на створення фотозони «Казкові сни Луцького замку». Переможцем стала Вікторія Шевчук, яка отримала 5 тисяч гривень на її створення. Однак, на думку, режисера, там було витрачено набагато більше коштів. Також важливим було створення скульптури-інсталяції «Казкової істоти Луцького замку», якою став кінь. Завдяки цьому коню на арт-терапію учасників АТО зібрали 3 300 гривень, які будуть спрямовані на купівлю матеріалів для арт-терапії. Як розповіла пані Руслана, у майбутньому хочуть цього коня позолотити.

Що стосується запрошень на фестиваль, які цього року вирішили скасувати, Руслана Порицька зазначила, що до них надійшло багато дзвінків від чиновників, які просили пропустити їх на захід безплатно.

Технічний директор фестивалю Алла Доманська розповіла, що цього року була також задіяна площа перед замком, де стояли торгові точки, однак організатори подбали, аби там не продавали алкоголь. У самому ж замку продаж алкоголю дозволили лише «на розлив», чим здивували навіть медоварів, адже вони завжди на всіх фестивалях продавали у пляшках.

Також технічний директор прозвітувала про витрати та скільки грошей отримали від спонсорів та продажу квитків. Як зауважила пані Алла, на фестиваль витратили 660 тисяч гривень. Із них 270 тисяч витратили на гонорари артистам та оплату праці, 145 тисяч – технічне обслуговування, 75 тисяч пішло на атракції, проживання та харчування учасників – 45 тисяч, відсоток за продаж квитків – 22 тисячі, оренда замку – 20 тисяч гривень, охорона – 11 тисяч, туалети та сміття – 11 тисяч, поліграфія – 10 тисяч.

IMG_0292_cr

Квитки були продані усі. Від їх продажу отримали 422 тисячі гривень. 42 тисячі виділила Луцькрада, 40 тисяч – спонсори, 30 тисяч – ексклюзивний спонсор та 76 тисяч – генеральний спонсор Андрій Покровський. Як зауважила Алла Доманська, раніше організатори повідомляли, що він виділяє на фестиваль 250 тисяч гривень. Однак витратили менше коштів, ніж планували, тому йому повернуть значну суму, але на тій умові, що наступного року він знову виступить генеральним партнером фестивалю. За словами організаторів, він погодився уже на цю пропозицію.

Також, як зазначила Алла Доманська, оргкомітет планує збільшити ціну на квитки наступного року для того, щоб вивести фестиваль на самоокупність та зменшити залучення спонсорських коштів.

Як розповіли організатори, на фестивалі були гості із різних міст, зокрема зі Львова, Вінниці, Дніпра, Рівного, Хмельницького та навіть із Києва приїхала туристична група із 55 осіб. Завітали також гості з Польщі

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев