«Футзальний ярмарок» у Луцьку: інтриги, боротьба і нові можливості

news

Після завершення останньої гри у СК «Арена Спорт» було тихо та малолюдно. І вже ніщо не свідчило про калейдоскоп емоцій, що вирував нещодавно на майданчику та трибунах під час вирішальних поєдинків «Футзального ярмарку».

Саме третього дня за підсумками попереднього відбірного етапу команди у фестивальному форматі боролися за сім кубків, що об’єднали їх за зайнятими місцями у чотирьох групах. І що цікаво, за кожний трофей тривала справжня чоловіча боротьба, а драматичних поєдинків вистачило, аби утримати глядачів із ранку до самого вечора, — інформує прес-служба Асоціації міні-футболу Волині.

За «Кубок Шестірки» у фіналі сперечалися однокольорові (блакитна форма) команди з рідно-географічними назвами «Волиньсталь» та «Луцьктепло», які на шляху до головного матчу мінімально переграли «Насипаторію» та «Спартак» – 2:1 та 1:0 відповідно. Долю кубкового трофею вирішив єдиний гол «стального» колективу у виконанні Віталія Корця.Із перших півфіналів «Кубку Сімки», де за трофей боролися команди, котрі посіли останні, сьомі, місця у групах, розпочалися цікаві двобої з непередбачуваними підсумковими результатами. «Ярд» мінімально обіграв доволі міцний «Мотор» 2:1, а «Голоби» на чолі із Віктором Лінніковим у серії післяматчевих пенальті поступилися амбітному клубу з англійською назвою «West Side». Саме цій команді, що грала у так званій «групі смерті» під літерою «D», підкорився перший трофей останнього ігрового дня. Більшість вболівальників вважали, що саме представники групи «D» будуть фаворитами в усіх без винятку фіналах, але лише чотири команди зі «смертельної групи» дісталися до вирішальної стадії, на відміну від п’ятьох команд групи «С». Але про все — за порядком.

У першому півфіналі «Кубку П’ятірки» боротьби не вийшло – «Модерн Експо», на диво, легко розправився із СК «ГПЗ» – 8:0. А в другій зустрічі, де грали команди з античними назвами, все вирішилося завдяки голу «Мідаса» на 13-й роковій для «Олімпу» хвилині. У фіналі ж «Мідас» виправдав свою назву, забивши три голи і пропустивши один м’яч, перетворили здобуток у золотий кубок міні-турніру п’ятих місць.

За «Кубок Четвірки» у підсумку боролися лише три колективи, адже команда «Нова Пошта» на півфінал не з’явилася і подарувала «ЛСТМ-2» технічну перемогу. А ось «Камаз-Агро» довелося добряче постаратися у протистоянні з клубом «Hudson» — 2:0. Вирішальний поєдинок, в якому фаворитом вважався молодіжний склад футбольного «ЛСТМ», склався явно не за сценарієм останнього. Вже на 1-й хвилині фінального поєдинку Андрій Касянчук із Острожця відкрив рахунок, а ще за шість хвилин Роман Козак подвоїв результат. Суперник «камазіців» у другому таймі пішов у вирішальний наступ — і на 18-й хвилині досвідчений Роман Філь скоротив відставання у рахунку, але на більше ні сил, ні часу команді «ЛСТМ-2» не вистачило.

Одними з найцікавіших поєдинків Третього турніру «Футзальний ярмарок» стали півфінальні ігри за «Кубок Трійки». Обідньої пори «Бережанка» та «Козаки» подарували глядачам справжнє видовище. Гра відбувалася на шалених швидкостях та величезною кількістю гольових моментів. Ковельська команда у дебюті матчу просто зім’яла захисні редути «бордових». Богдан Затериха у першій половині тайму двічі розписався у воротах господарів, закінчивши гарні комбінації партнерів по команді. Проте «Бережанка» отямилася від стартового штурму «Козаків» і ще до перерви рахунок зрівняла. А після короткого відпочинку в обміні гострими випадами більш вдалими виявилися господарі майданчика. На 15-й хвилині Ігор Кравчук забив останній гол у цій зустрічі. Вольова перемога «Бережанки» — 3:2.

У другому матчі 1/2-ї фіналу «Кубку Трійки» зійшлися рівні суперники «Лучеськ» та «Бренд Груп». І так сталося, що всі голи в цьому поєдинку забивали лише гравці «орендованої» команди. Спочатку Артем Назарчук «зрізав» м’яч у власні ворота, а пізніше влучним ударом відновив рівновагу. А всередині другого тайму досвідчений Ігор Заболотний потужним пострілом приніс мінімальну перемогу своїй команді.

А у фіналі очікуваної боротьби не вийшло. «Бренд Груп» впевнено контролював хід поєдинку, забиваючи голи на всі смаки, а втомлена «Бережанка» змогла лише раз пробити кіпера суперників Дмитра Притулюка. 5:1 – і переконлива перемога «Бренд Груп».

«Теремно Хліб» шлях до фіналу розпочав із мінімальної та драматичної перемоги над потужною «Олімпією», яка до 18-ї хвилини матчу мала перевагу над опонентом в один м’яч. А далі події розгорталися, як у справжньому блокбастері. Спочатку «теремнівець» Дмитро Бурковський у фірмовому стилі зрівняв рахунок, а пізніше влучно пробив дабл-пенальті, призначений за четвертий фол суперника.

Дабл-пенальті був призначений і в другому півфіналі, де зустрічалися «Агромат» та «Стелла». Але гравець номінальних гостей Тарлан Гаджиєв переграти воротаря «Агромату» Юрія Фіщука не зумів і поєдинок закінчився за нічийного результату 2:2. У серії післяматчевих пенальті доля посміхнулася господарям майданчика.

А в фіналі «Агромат» виглядав переконливіше за «Теремно Хліб» і зумів переграти суперника із рахунком 4:2. Красень кубок тепер у скарбничці колективу, яким опікується Юрій Йоржик.

В основній кубковій сітці «Футзального ярмарку» зібралася четвірка амбітних претендентів, котрі стали переможцями у своїх відбірних групах. У першому півфінальному матчі до останніх хвилин тривала рівна боротьба без забитих голів. Хоча моментів біля обох воріт вистачало. Розв’язка сталася наприкінці зустрічі, коли вболівальники вже приготувалися до серії післяматчевих пенальті. Своє слово промовив кращий гравець турніру Ігор Шевельов, потужним пострілом відкривши рахунок. А за хвилину Роман Киценюк поставив крапку в рівному двобої.

У другій зустрічі «Нова лінія» приймала клуб «Зимне», котрий прибув на гру після футбольного матчу в Любомлі. Можливо, цей факт дався в знаки, а можливо – представники будівельного супермаркету були трохи вдалішими за суперника, але наприкінці гри біло-зелені впевнено дотиснули суперника 3:1 — і вийшли до фіналу.

У головному матчі «Футзального ярмарку» герої півфіналу у складі «ПАККО» Роман Киценюк та Ігор Шевельов ще до перерви відзначилися голами, заклавши фундамент перемоги. А після перерви ще два голи «пакківців» остаточно підвели ігровий підсумок триденного змагання. «ПАККО» — чемпіон Третього розіграшу «Футзального ярмарку». Наші вітання!

Варто відзначити, що всі переможці відбірних груп отримали призи від ТМ «Gera» та футбольного магазину football.lutsk.ua. Півфіналісти змагань -сертифікати на 1000 грн., фіналіст – сертифікат на 2000 грн., а переможці – комплект на всю команду! Усі фіналісти та володарі семи кубків були приємно здивовані подарунковими пакетами від ПАТ «Теремно Хліб», які цього року запустили новий напрямок продукції – кондитерські вироби. Саме футзалісти одні із перших, хто випробував найновіші розробки теремнівських кондитерів.

Переможці кубків і перших місць у відбірних групах мають змогу завітати у затишний ПАБ «Червоний пес» і відвідати продукцію закладу на подарований сертифікат. Володарі ж індивідуальних нагород – кращих голкіпер Юрій Фіщук («Агромат») та кращий гравець турніру Ігор Шевельов («ПАККО») відзначені подарунковими пакетами від ТМ «Gera».

Окремо хочеться подякувати нашим партнерам у допомозі організації турніру – Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ПАТ «Теремно хліб», ПАБ «Червоний пес», футбольний магазин football.lutsk.ua та ТМ «Gera».

Емоції та коментарі учасників ІІІ «Ярмарки футзалу»:

Олег Юрчук, тренер команди «Камаз Агро» (Острожець):

– Такі турніри, звичайно ж, потрібні для подальшої підготовки гри у повноцінному чемпіонаті. Він дав можливість награти деякі схеми в команді та спробувати свої сили з достойними суперниками. В цілому, мені як тренеру, хотілося переглянути нових гравців. Я задоволений і турніром, і тією можливістю, завдяки якій молоді команди можуть себе показати.

Ковальчук Максим, капітан команди «Волиньсталь» (Боголюби):

– Наша команда прийшла у міні-футбол з великого футболу, тому для нас участь у «Ярмарку» є дебютною. На сьогоднішній день шукаємо гравців для команди й плануємо заявлятися на подібні фестивалі. Від фінального матчу враження тільки позитивні. Команда зібрана дійсно з нуля, а суперник був уже досить авторитетний. Щодо суддівства, то хочеться відзначити його високий рівень порівняно з іншими чемпіонатами, які проводяться в районі та області.

Юрій Павельчук, тренер команди «Мідас» (Луцьк):

– Турнір відбувся на хорошому рівні, можна тільки відмітити другий майданчик, який доволі-таки не зручний для таких команд, як ми. Другою проблемою турніру було суддівство, яке бажає кращого. Одні судді дійсно відсудили ігри по-футзальному, а інші – просто зіпсували гру. Саме це, на мою думку, і визначило сьогоднішню позицію «Мідасу» в турнірній таблиці. Для команди підготовка до нового сезону відбулася, як ми й планували.

Володимир Маляр, тренер команди «Теремно Хліб» (Луцьк):

– «Ярмарок футзалу» – цікавий турнір, який гарно організований. Щодо виступу команди, то, якщо чесно, хотілося б кращих результатів, трохи не вистачило нам сил.

Юрій Йоржик, тренер команди «Агромат» (Луцьк):

– Турнір сподобався перш за все тим, що зібрана така велика кількість команд. Він відбувся у тій атмосфері, якої ми від нього і очікували: кожна команда заряджена азартом і суперництвом, адже кожному хочеться відчути себе переможцем. Організаторам хотілося б донести те, що багато команд укомплектовано гравцями, які грають на великому полі. Це проблема, яку ми бачили і на «Кубку «Волинської газети». Це пов’язано з тим, що не всім вдається зібрати оптимальний склад команди, тому досить важко розраховувати на людей у ті чи інші ігри. Сьогодні команда – фаворит, а вже завтра може програти слабшій за себе. У фут зал мають грати футзалісти, а у футбол – футболісти.

Олександр Фірко, капітан команди «Нова Лінія» (Луцьк):

– Наша команда існує приблизно три роки, і сьогодні – це найбільший успіх, якого ми досягли, адже вийшли до фіналу. Дуже радий за наших хлопців, і дякую організаторам за «Ярмарок».

Сергій Вознюк, гравець команди «ПАККО» (Луцьк):

– Емоції переповнюють. Як тільки з’явилися на «Ярмарку» і побачили кубок – одразу ж захотілось його здобути. Так воно і сталось. Не все нам вдалося, що було заплановано, але перемогою дуже задоволені. Щодо команд-учасниць, то – дійсно достойний рівень, можна сказати, що це є «футзальна еліта» нашої області. З нетерпінням чекаємо турнірів подібного рівня, щоби знову спробувати свої сили.