Фондовий ринок США обвалився слідом за китайським

news

Перший день торгів виявився третім найгіршим початком року з 1932 року.

Про це повідомляє Кореспондент.net.

Фінансові ринки розпочали рік з падіння. Dow Jones вранці впав на 450 пунктів або 2,5%.S&P500 знизився на 2,1%, що є третім за величиною падінням з 1932 року, яке сталося на американському ринку в перший торговий день нового року, повідомляє РБК.

Згідно з даними Bloomberg найбільше падіння – на 6,9% – було зафіксовано в 1932 році, тобто в розпал Великої депресії; наступне за ним – на 2,8% – в 2001 році, коли фондові біржі ще знижувалися через міхур доткомів, що лопнув 10 березня 2000 року.

Bloomberg стверджує, що обвал ринків в Америці трапився на тлі статистичних даних, що показав найсильніше падіння виробництва за останні шість років.

Європейські біржі обвалилися, після того як вийшли дані з інфляції в Німеччині, що несподівано сповільнилася. Європейський індекс Stoxx 600 знизився на 2,6%, і продемонстрував найгірший початок року за всю свою історію.

Bloomberg звертає увагу на той факт, що перший торговий день року – поганий провісник майбутньої поведінки ринків.

Дані компанії Dow Jones Indices показують, що ринки закінчували рік також як починали – зростанням, якщо зросли в перший день чи падінням, якщо звалилися в перший торговий день – в 50% випадків.

Раніше 4 січня обвал акцій стався в Китаї. Торги на найбільшій в країні Шанхайській фондовій біржі були зупинені після падіння ключового фондового індексу країни Shanghai Composite майже на 7%.

0 Комментариев