Фарбування стін у дитячій кімнаті: що врахувати

news

Ви запланували ремонт у дитячій кімнаті? Варто бути особливо уважними при виборі матеріалів, які хочете використати. Передусім, вони повинні бути екологічними й не мати шкідливого впливу на здоров’я дитини. Найкраще звернутися до спеціалістів, які точно знають, як правильно підібрати матеріали. Наприклад, це студія КВ-Дизайн: замовити дизайн інтер’єру в досвідчених майстрів – значить бути впевненими в чудовому результаті.

Якщо ви хочете пофарбувати стіни, варто знати певні нюанси цієї процедури. Ми детальніше розкажемо про це, щоб ви не припустилися помилок.

Переваги фарбування стін

  • сучасні фарби вирізняються своєю екологічністю та не заподіюють шкоду для здоров’я дітей;
  • пофарбовані стіни легко перефарбувати;
  • привабливий вигляд поверхні: їй можна надати будь-які варіанти забарвлення, які не дадуть інші оздоблювальні матеріали;
  • провести фарбування стін значно простіше, ніж обклеїти їх шпалерами;
  • економія коштів: на фарбу знадобиться менше грошей, ніж, скажімо, на вишукані стінові панелі.

Як вибрати матеріали для фарбування?

Екологічність і антиалергенність – основні якості, які повинні мати фарби для оздоблення стін у дитячій кімнаті. Тому найбільш відповідними матеріалами для цього будуть дисперсійні фарби (на водній основі). Якщо планується пофарбувати кімнату для дітей старшого віку, які не будуть контактувати з поверхнею стін, наприклад, дряпати, малювати на них чи вдаряти м’ячем, можна застосувати акрилові фарби. Також ті, що йдуть на основі латексу чи силікону.

Як пофарбувати стіни?

Перед процедурою стіни вирівнюються найретельнішим чином. Навіть найбільш ефектне фарбування не зможе вразити, якщо поверхня кострубата й у тріщинах. Тому криві стіни з великими перепадами необхідно поштукатурити чи обшити листами гіпсокартону. Якщо ж вони рівні, але з незначними дефектами, то поверхня просто шпаклюється.

Як інструмент застосовують пензлик, валик або пульверизатор. Якщо немає розпилювача, можна використовувати валик. Для нанесення водно-дисперсійних (водоемульсійних) фарб найкраще підійде малярський – із поролону або хутра (як натурального, так і штучного). Такий валик забезпечить більш рівне та щільне покриття.

  • Лакофарбові матеріали змішують із кольором для отримання потрібної колірної гами. Далі фарбу наливають у підготовлену ємність. Не слід наповнювати її до країв, адже коли в неї буде занурюватися валик, то фарба може виливатися через бортики.
  • Після цього можна переходити до фарбування. Перш ніж занурювати валик у ємність з фарбою, його потрібно витиснути, щоб уникнути утворення на стінах негарних стікань або розбризкування.
  • Наносити фарбу слід зверху вниз – тонким шаром, ретельно розтираючи в одному напрямку. Якщо після нанесення першого шару видно прогалини, цю область необхідно обробити інструментом ще один або кілька разів, що в підсумку забезпечить рівномірне й однотонне оформлення стін. Важкодоступні ділянки, наприклад кути, фарбують пензликом. Ті місця, які не потрібно фарбувати, заклеюються скотчем.

Починаючи ремонт у дитячій кімнаті, слід подбати не тільки про її дизайн, але й про екологічну безпеку матеріалів, зокрема, лакофарбових виробів. Також для того, щоб дитина відчувала себе якомога комфортніше, вкрай важливо підібрати відповідний колір. В іншому процес фарбування стін у дитячій не відрізняється від інших кімнат. Щоб досягти найкращого результату, варто довірити роботи професіоналам.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев