Естонія готова видати Україні громадянина, котрий воював за ДНР

news

Повідомляє korrespondent.net

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу готовий видати Україні 35-річного громадянина країни Володимира Полякова, котрий воював на боці сепаратистів в Луганську.

“Якщо Державний суд визнає, що рішення суду першої та другої інстанції були правомірними чи зовсім не прийме до розгляду касацію, то наступний крок буде за мною. Тобто я вирішу, зроблю цю пропозицію уряду чи ні. Я вважаю, що якщо все правильно оформлено та обґрунтовано, то можна просити уряд видати цю людину”, – сказав Рейнсалу в неділю, 29 листопада, Естонському телебаченню.

Як розповів провідний прокурор державної прокуратури Естонії Стевен-Христо Евестус, “рішення судових органів відкриває дорогу видачі громадянина, але остаточне рішення приймає виконавча влада, тобто уряд”.

Адвокат обвинуваченого Свен Сіллар вважає, що злочин, у якому звинувачують його підзахисного, є політичним. Крім того, на підставі Мінських угод, він підпадає під зобов’язання України амністувати осіб, котрі брали участь у збройних сутичках в Луганській та Донецькій областях. Однак нижчі судові інстанції не вважали його аргументи переконливими, а злочин, в якому підозрюють громадянина Естонії, розцінили як карний як за естонським, так і українським законодавством.

У лютому поліція безпеки затримала в Нарві на кордоні Полякова, котрий виїжджав з Естонії до Росії автобусом і мав намір далі дістатися Луганська. Пізніше в ході обшуку у нього виявили заборонену до використання в цивільному обігу зброю і боєприпаси. У Луганську він мав намір приєднатися до незаконних збройних формувань, що воювали проти влади Києва.

У 2014 році він двічі вже відвідував Луганськ, щоразу пробувши там по місяцю.

Як повідомляв Кореспондент.net, у липні російські ЗМІ повідомили, що за запитом Волноваського РВ ГУМВС України в Москві був затриманий боєць самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР) Олександр Костін, який перебуває в розшуку за підозрою в розбої.

0 Комментариев