Енергетичною блокадою ми підіграємо Росії – експерт

news

Повідомляє gazeta.ua

Росія має чим відповісти на енергетичну блокаду Криму. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

“Енергетичні мережі Україні і Росії пов’язані. Харківська, наприклад, під час перезавантаження отримує енергію з Росії. Тобто Росія може зробити так, що половина України сидітиме в темряві. Може повністю перекрити торгівлю з нами. Або припинити постачання газу. Авторитарна країні заради певної мети може дозволити собі робити все що завгодно. Навряд ми готові до цього”, – вважає експерт.

На думку експерта, будь які дії влади щодо блокади можуть викликати негативну реакцію в суспільстві.
“Будь які рухи української влади стосовно блокади викликають у суспільстві супротив. Тому вона якомога довше намагатиметься лишатися в стороні. Якщо активістів блокади розженуть, можуть бути дуже погані наслідки і великі протести. Думаю, що у верхах цей варіант навіть не розглядається”, – сказав він.

Олексій Голобуцький переконаний, що блокада тільки погіршить ставлення кримчан до України.
“Думку кримчан, більшість яких проросійські, таким шляхом ми не змінимо. Більше того, Росія все одно відновить енергопостачання і отримає ще більш лояльне ставлення місцевих. Вони будуть казати: “Эти хохлы нам плохо делают, а матушка Россия о нас заботися”, – наголошує він.

Нагадаємо, член Ради Російської Федерації Ольга Ковітіді закликала Росію натиснути на Україну через припинення електропостачання до окупованого Криму.У той же час міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив, що Росія не зможе обмежити електроживлення України у відповідь на припинення електропостачання Криму.

0 Комментариев