Електронна трудова та виплата пенсії – що потрібно знати українцям?

news

В Україні узаконили електронну трудову книжку.

Депутати Верховної Ради 265 голосами прийняли в другому читанні законопроєкт №3623 про облік трудової діяльності працівника в електронній формі. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

“Законом вводиться облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб…і регулюється механізм збору, обробки та використання цієї інформації для підтвердження стажу роботи та призначення пенсій”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з прийнятим документом, ведення обліку трудової діяльності буде повністю проходити в електронній формі з 2025 року. До цього часу діє перехідний період, коли паралельно будуть використовуватися як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки.

Дані електронної трудової книжки будуть використовуватися, зокрема, і для автоматичного визначення розміру пенсії за віком без особистого звернення людини до Пенсійного фонду.

Як українцям виплачуватимуть пенсії?

Необхідна Пенсійному фонду інформація буде зберігатися в спеціальних центрах обробки даних, основному і резервному.

У Пенсійному фонді України є центри обробки даних, де проходить повне дублювання інформації. Відомості для нарахування пенсії при переході з паперового носія на електронний не втратяться. Про це заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Олександр Малецький в ефірі каналу «Україна 24».

«Роль трудової – це інформація про трудові відносини. Сьогодні ця інформація надходить до ПФУ від роботодавців. Вона накопичується, вона є, включаючи посаду, професійні ознаки роботи, накази про прийом і звільнення з роботи. Ця інформація вже є», – розповів Малецький.

Він запевнив, що інформація не пропаде, оскільки в ПФУ для цього створюють необхідні умови.

«У нас є основний і резервний центри обробки даних, у нас проходить повне дублювання інформації. Тому загубитися нічого не може», – підкреслив заступник голови правління ПФУ.

Як відомо, Верховна Рада на засіданні 5 лютого у другому читанні ухвалила законопроєкт щодо переходу на електронні трудові книжки. Від паперових трудових книжок відмовляться не відразу. Законопроєкт передбачає п’ятирічний перехідний період: тоді можна використовувати і паперову, і електронну трудову.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев