Електромобілям дадуть зелене світло і зелені номерні знаки

news

Із 1 січня 2020 року в Україні починає діяти закон, який стимулюватиме купувати електрокари замість традиційних авто на бензині, дизелі чи газі.

Набувають чинності зміни до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила 11 липня 2019 року.

“Закон покликаний забезпечити захист прав водіїв транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи кількома), на доступ до зарядних станцій для електромобілів; удосконалити та наблизити до європейських стандартів відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; а також збільшити завантаженість роботи діючих зарядних станцій для електромобілів і надати більше можливостей для подальшої розбудови інфраструктури та мережі зарядних станцій для електромобілів”, – йдеться у пояснювальній записці.

Що зміниться для електрокарів:

– місця для паркування електромобілів обладнають спеціальними знаками;

– якщо на такому припаркують паливний або бензиновий автомобіль, то для порушника передбачений штраф 20-30 неоподатковуваних мінімумів або 340-510 грн;

– для електрокарів будуть застосовуватися інші технічні умови щодо номерних знаків. Для ідентифікації ТЗ без двигуна внутрішнього згоряння його обладнають номерами із зеленим шрифтом, повідомляє Укрінформ.

0 Комментариев