Експерт сказав, хто хоче дострокових виборів в країні

news

Повідомляє gazeta.ua

У дострокових парламентських виборах зацікавлені олігархи. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.

“Цього найбільше бажають представники “Опозиційного блоку”. Зокрема олігархи, пов’язані з “ОБ”. Однак джерела повідомляють, що Ахметов менше, а група Львочкіна – більше”, – розповів він.

За словами експерта, хоче дострокових виборів “група друзів Ігоря Коломойського”. “Сам олігарх і його оточення зацікавлені у проведенні таких виборів. Оскільки сподіваються, що “Укроп” і частково “Відродження” можуть пройти до парламенту”, – пояснив політолог.

Також Фесенко не виключає, що у виборах зацікавлена і Юлія Тимошенко. “Вона хоче повернутися на посаду прем’єр-міністра. Лідер “Батьківщини” розуміє, що у нинішньому парламенті це мало ймовірно. А з позачерговими виборами вона сподівається на більшу кількість мандатів”, – зазначив він.

Щодо “Самопомочі”, то політолог зауважив: “Результати місцевих виборів не такі однозначні для них. Вони ще не визначились, чи потрібні їм дострокові вибори в Раду”. “Існує така думка, що інтереси партії пов’язані з інтересами Андрія Садового, який скоріше орієнтований на президентські перегони”, – додав експерт.

За словами Фесенка, проти дострокових виборів президент Петро Порошенко і його партія. “Він розуміє, що будь-які дострокові вибори різко посилять нестабільність в системі влади. Чи буде новий уряд кращий за теперішній? А нова коаліція у новому парламенті стабільнішою за нинішню? Адже не буде явного переможця на виборах”, – пояснив він.

Фесенко прогнозує, що “БПП” має шанси знову потрапити до парламенту. “Судячи з результатів місцевих виборів. Будуть одними з переможців, але матимуть меншу фракцію. Тому навіщо ризикувати? Краще зберегти нинішній парламент і впливати на нього. Ніж міняти шило на мило”, – сказав політолог.

Експерт додав, що у достроковій кампанії не зацікавлена і значна частина депутатів-мажоритарників. Особливо позафракційних. “Бо знову витрачатимуть гроші без гарантій, що переможуть. І не відомо, яка буде виборча система. Саме тому питання, чи взагалі ці вибори відбудуться, далеко не визначене”, – зазначив він.

Однак політолог сумнівається, що дострокові парламентські вибори “неминуче відбудуться навесні”

“Бо розпуск парламенту – це право, але не обов’язок президента”, – зауважив експерт.

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, а 15 листопада – другий тур виборів мерів.

0 Комментариев