Дзвінки по телефону віджили своє?

news

Ми все менше телефонуємо один одному, і в цьому варто звинувачувати доступність месенджерів, – пише TechToday із посиланням на дослідження Deloitte, яке показало, що 26% абонентів у розвинених країнах будуть дзвонити по мобільному всього раз на тиждень, а решту спілкування проводитимуть в інтернет-комунікаторах.

Популярність голосових дзвінків із роками

Deloitte пояснює цю тенденцію тим, що сучасні засоби надають порівняно з телефонією набагато більше можливостей – трансляції, emoji, використання фото, відео та посилань. Крім того, електронне спілкування не вимагає одночасної присутності адресатів та миттєвої відповіді. Найменше дзвонить молодь:

З усіх альтернативних способів комунікації найшвидше стають популярними месенджери. За останні три роки відсоток користування мобільними месенджерами зріс більш ніж удвічі – з 27% до 59%:

Найпопулярніший спосіб комунікації серед користувачів, які відмовилися від дзвінків, – текстові повідомлення. Ними користуються 60% опитаних. За SMS з невеликим відривом йдуть месенджери, e-mail і соціальні мережі:

Водночас за останні три роки ми почали на 20% розмовляти довше по телефону. Експерти пояснюють це дешевшими тарифами. Утім, смартфони спочатку розроблялися для неголосових послуг, тому абоненти витрачають на них більше часу, ніж на голосові дзвінки. Наприклад, у США і Великобританії люди втричі більше сидять зі смартфона в соціальних мережах, пишуть повідомлення в месенджерах, користуються електронною поштою, ніж телефонують один одному.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев