Дует луцьких майстринь розповів про моду на сумки, нелюбов до «циганщини» та собачі носики у власних торбинах

news

Жіноча сумка – не просто ємкість, в яку можна помістити найнеобхідніші речі. Це частина образу, що підкреслює особливості власниці. Такі речі слід обирати дбайливо. Втім, луцькі модниці можуть бути спокійні: про те, щоб і ціна, і якість одного з найважливіших аксесуарів не засмучували, подбали майстрині – дві Ольги – Ільчук та Присяжнюк.

Дівчата, відомі замовникам під брендом «Євині дочки», розповіли інформаційному порталу «Волинь.info» про те, як творять та конкурують із секонд-хендами.

Ось уже два з половиною роки дві подруги займаються пошиттям сумок. Обидві здобули «творчі» спеціальності: Ольга Присяжнюк (на фото зліва) – художник-кераміст, а Ольга Ільчук може похизуватись відразу кількома дипломами: із живопису, флористики, про закінчення театральної школи та курсів шиття. А ще вона – оператор комп’ютерного набору. Крім того, дівчатам довелось самостійно засвоювати комерційні навики, адже одна справа створити річ, а інша – її продати.

Стимулом до пошиття сумок став… секонд-хенд

Ольга Ільчук розповіла, що все розпочалось з того, що їй набрид секон-хенд:

«Була така ідея –  створити бренд, щоб люди могли купити якісні речі за доступною ціною і нарешті відчепились від тої «гуманітарки»,  –  зазначила майстриня. Хоча не приховує: іноді там буває, щоправда, сумок з Європи вже не купує. Навпаки, за кордон вже мандурють їхні вироби. Сумочки «Євиних дочок» є в Ізраїлі, Латвії, Польщі та Австрії.

KIzRuvSB_tM JLl2ARrVl3E

Секонд-хенд – найбільший конкурент дівчатам, тож вони намагаються максимально здешевити свої товари, намагаючись при цьому не погіршувати якість виробів. Використовують переважно матеріали природного походження. Дуже полюбився льон – і форму тримає, і добре переться. Проте, якщо трапляється гарна синтетична тканина – не відмовляються, головне, щоб пасувало.

Майстрині розповідають, що перші сумки дуже відрізнялись одна від одної, але з часом виробився власний стиль.

2M664PoJKao 2SrwyesHaFI GSkXAgpe8ZY

 

У них мінімалізм поєднується із модними тенденціями, адже, як зазначають дівчата, пошити, що заманеться, не можуть:

«Хочеш не хочеш, але це бізнес і воно має продаватись. Ми не можемо нашити хтозна-чого і щоб воно в нас три роки лежало»,  – запевняє Ільчук Ольга. А Оля Присяжнюк додає: кожну річ шиють як для себе. І роблять це так сумлінно, що часто довго не можуть розлучитись зі своїм виробом:

«Є таке, що пошила сумочок багато, всі мені подобаються.  Але є така, що подобається найбільше. І не те, що не хочеш віддавати… Це настільки психологічно працює, що оця сумка, найкраща з серії, остання продається. А та, що тобі «ну така собі, вона буде в мене лежати дуже довго, її ніхто не купить», –  йде найперша».

FStCbprOfm8

Зараз, приміром, найбільший попит на сумки, в яких відмінні низ і верх. Цікаво, що бісеру, каміння, паєток і подібних прикрас на виробах «Євиних дочок» нема. Дівчата розповідають, що не люблять «циганщини» і всі ті блискітки їм не до вподоби.

RcwHNp1Wp6I

Для всіх, хто хоче покрасуватись сумкою ручної роботи восени та взимку, мисткині шиють торби із підкладками, щоб вони не так промокали у негоду.

Попри те, що назва «Євині дочки» сама підказує, що продукція для жінок, бували замовлення, призначені для чоловіків.

e-nsO32nakI

В планах було створення дитячої серії, але наразі для діток в асортименті нема нічого. Був досвід пошиття білизни, щоправда негативний. Справа в тому, що важко пошити білизну для людини, не бачивши її. Люди часом помилялись із розмірами, тож треба було перероблювати виріб. Тому зараз замовлень на білизну не беруть.B39PElOeVkI 4air1vu83DE

«Євині дочки» розповіли, що планують шити одяг, однак який саме – тримають в таємниці.

Жіноча дружба існує!

Жінка завжди сприймає іншу жінку як суперницю, навіть якщо мова не йде про чоловіка. Але майстрині запевняють: духу конкуренції не відчувають. Жодна з двох не домінує над іншою, просто Оля Ільчук за характером більше організатор, а Оля Присяжнюк – творець. Дівчата допомагають одна одній і чудово розуміються між собою:

«Нема такого, що «я хочу оте і роби, як я сказала». Ми сідаємо, обговорюємо і доходимо до якогось логічного консенсусу»,  –  розповідає Оля Ільчук, зауваживши, що вони не хотіли б, щоб їхня співпраця перетворювалась на фабрику, коли багато майстринь цілий день безперестанно шиють. Обидві Олі люблять працювати у власному ритмі, щоб самому планувати свій час. На створення замовленого просять у клієнтів 10 днів, проте зізнаються, що часом буває, що весь тиждень роблять свої справи, а шиють все в останній день. Дівчата розповідають, що все залежить від натхнення: якщо його нема, то краще себе не змушувати творити, інакше все одно не вдасться.

7WxGnUI8kik MPI2PYNiY5A X7WPYnUnGLk

А щоб знову пройнятись творчими ідеями, дивляться модні покази відомих дизайнерів.

Майстрині розповідають, що сумок у їхніх гардеробах вдосталь, на всі випадки життя і під різне вбрання. Часом у їхніх торбинах можна знайти несподівані речі. Приміром, Ольга Присяжнюк, яка викладає уроки малювання для дошкільнят, розповідає, що в її сумці можна знайти що завгодно:

«Постійно з дітьми працюю, і в мене буває, що виймаєш зошит і разом з тим зошитом вилітають з тої сумки якісь зірочки, носики для собачок, молотки, цвяхи, стрічки, нитки, тканини…»

9RyFz2HxMK8 g7qIhOcJUpc

Дівчата свого часу відкрили магазин «Синій кит», де продавали власні речі і вироби інших майстрів. Але, як самі жартують, «не попливло», тож його закрили. Цим вони не засмучуються, як й іншими невдачами, які траплялись на творчому шляху. На їхню думку, це досвід, який шліфує.fKLQyiHuMuw

cbgV8oZ9A1s

У кризові моменти майстрині рекомендують не впадати у відчай і просто рухатись далі, а для всіх, хто хоче почати свою справу, — не боятись.

«Помилки будуть завжди. Ми через стільки помилок пройшли. Це досвід. І магазин свій вже відкривали, і закрили, і клієнти різні попадались, і замовлення не вдавалось, але це все досвід, —вважає Оля Ільчук. — Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Але якби не це все, то ми не знали б як правильно».

Наталя ХВЕСИК

Читайте також:

Творчий Луцьк: Майстриня виготовляє торти … з підгузників

Творчий Луцьк: Декан волинського вишу готує смаколики по-американськи

Гітарист луцького гурту: «Любіть музику 24 години на добу»

Творчий Луцьк: Жінка, що вміє оригінально зберігати сімейні фото

Творчий Луцьк: Свічками луцького майстра милуються у 25 країнах світу

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев