Друге життя чайного пакетика: 25 лайфаків застосування

news

Чай в пакетиках – пити чи не пити? Спірне питання… Вирішувати кожному.

Але якщо Ви полюбляєте такий чай, то не поспішайте викидати використаний пакетик. Виявляється, за допомогою чайних пакетиків можна зробити їжу смачнішою, усе навколо – чистішим, а себе – гарнішим.

Отже, попили чайочку, покладали пакетик на блюдечко і читайте, як його можна використати з користю.

1. Захистити посуд від іржі. Протріть металеве кухонне начиння вологим пакетиком чаю. Таніни, які знаходяться у його складі, захистять посуд від окислювання і не допустять утворення іржі.

2. Використовувати як приправу до макаронів і круп. Спробуйте поекспериментувати зі смаком улюблених продуктів. Закиньте чайний пакетик у каструлю з водою, дочекайтеся закипання, дістаньте і покладіть у воду макарони або крупу. Готова страва стане пахучішою і придбає незвичайний присмак. Як приправа відмінно підходять чаї з добавками, наприклад жасминовий або ромашковий.

3. Позбавити м’ясо жорсткості. Не дуже м’яке м’ясо врятує маринад з неміцного чаю, до якого можна додати воду або вино. Залишіть продукт маринуватися на кілька годин. Чай зробить м’ясо ніжним і додасть йому вишуканий аромат.

4. Видалити жир з посуду. Опустіть використані пакетики в гарячу воду й замочіть у ній брудний посуд – за ніч таніни розчинять весь жир. Наступного дня ви видалите всі забруднення без проблем. І агресивних хімікатів.

5. Очистити дерев’яні поверхні. Повторно заварений чай можна використовувати для чищення й полірування меблів і підлоги. Він видаляє застарілий бруд, надає поверхні блиск і навіть робить подряпини менш помітними.

6. Позбавити руки неприємного запаху. Із запахом риби, цибулі або часнику допоможуть упоратися старі чайні пакетики. Протріть ними руки після готування, і неприємного аромату наче й не було.

7. Нейтралізувати побутові запахи. Сухі використані пакетики позбавлять холодильник, відро для сміття та будь-яке інше місце в будинку від неприємного запаху. Вам залишиться тільки регулярно їх міняти.

8. Усунути запах із взуття. Аналогічним чином можна позбавити взуття неприємного запаху. Чай до того ж збере з нього надлишки вологи.

9. Використовувати як освіжувач повітря. Додайте пару крапель ефірної олії на висушений чайний пакетик і одержите сухий ароматизатор повітря. З огляду на те, що пакетики, як правило, мають нитку, проблем з “установкою” освіжувача не виникне. Коли запах вивітриться, можна знову капнути олію й повернути ароматизатор до життя.

10. Почистити килими. Щоб видалити забруднення з килимів за допомогою використаного чаю, потрібно спочатку підготувати достатню кількість пакетиків. Зберігайте їх у холодильнику в ємкості з водою, щоб вони не зіпсувалися. Коли збереться потрібне число, розкрийте пакетики і просушіть вміст – чай має бути злегка вологим. Потім розсипте чаїнки по килимовому покриттю, дочекайтеся, коли вони висохнуть, і пропилососьте. Бруд і неприємний запах зникнуть разом з ними.

11. Використовувати як склоочисник. Удруге заварений чай також добре справляється із забрудненнями на скляних і дзеркальних поверхнях. Потрібно тільки розпорошити розчин і витерти його насухо ганчіркою без ворсу.

12. Прогнати домашніх шкідників. Миші, павуки та інші комахи не люблять запах чаю. Розкладіть використані чайні пакетики в можливих місцях їхнього перебування, і шкідники залишать будинок. Для більшої ефективності можете просочити пакетики олією перцевої м’яти.

13. Видалити бородавки. Гарний засіб для рятування від бородавок – використані пакетики із зеленим чаєм. Прикладіть такий охолоджений компрес до бородавки на 15 хвилин, потім поміняйте пакетик і потримайте ще 15-20 хвилин. Повторюйте процедуру кілька днів. Незабаром бородавка почорніє і відвалиться.

14. Зупинити кровотечу. Старий чайний пакетик також може зупинити невелику кровотечу, отриману, наприклад, під час гоління. Прикладіть його до ушкодженої області. Таніни, що містяться в чаї, поліпшать зсідання крові і прискорять загоєння рани.

15. Позбутися синців і укусів. Використовуйте прохолодні вологі пакетики, щоб упоратися із синцями й укусами. Вони непогано вгамовують біль і прискорюють загоєння.

16. Побороти шкірні інфекції. Чай добре справляється з такими захворюваннями, як кон’юнктивіт, виразка або герпес. Достатньо лише прикласти теплий вологий пакетик до ураженої шкіри, і процес загоєння прискориться.

17. Використовувати як ополіскувач для рота. Слабкий розчин чаю (особливо зеленого або м’ятного) відмінно рятує від запаху з рота. Також він допомагає впоратися з виразками в роті й зупинити кровотечу від видаленого зуба.

18. Зменшити кола й припухлості під очима. Остудіть використані чайні пакетики в холодильнику і покладіть їх на очі. Кофеїн, що міститься в чаї, зменшить темні кола та припухлості, а антиоксиданти забезпечать гарну циркуляцію крові.

19. Зволожити суху шкіру обличчя. Холодний чайний розчин чудово воложить суху шкіру. Наносьте його на попередньо очищене обличчя за допомогою розпилювача або звичайного ватяного диска. Особливо помітним буде ефект від зеленого чаю.

20. Пом’якшити шкіру ніг. Теплі ванночки з використаними чайними пакетиками допоможуть навіть грубій шкірі стіп. Вони усунуть неприємний запах, пом’якшать мозолі й наситять шкіру.

21. Прийняти антиоксидантну ванну. Чай містить багато антиоксидантів, які оздоровлюють організм і виводять з нього токсини. Ви можете прийняти живлющу ванну, усього лише підвісивши використаний пакетик до включеного крана або кинувши його прямо у воду. Крім того, можна робити інгаляторні ванночки для обличчя – ця процедура теж дуже корисна.

22. Зволожити волосся. Після використання шампуню промийте голову слабким чайним розчином. Це зволожить і наситить волосся, а також прискорить його ріст.

23. Упоратися із сонячним опіком. Використаний чайний пакетик – прекрасний помічник для тих, хто обгорів на сонці. Щоб вилікувати опік, замочіть у глечику теплої води три пакетики чорного чаю. Дочекайтеся, коли вода стемніє й досягне кімнатної температури, після чого промокніть розчином м’яку тканину і протріть нею обпалену шкіру. Дозвольте чаю всотатися – не змивайте й не стирайте його. При необхідності повторіть процедуру. Наступного дня опік значно ослабне або зникне зовсім.

24. Подбати про рослини. Чай неймовірно корисний для кімнатних і садових рослин. Слабкий чайний розчин захищає від грибкових інфекцій, а висушений чай служить як азотним добривом, так і засобом проти гризунів.

Крім того, старі чайні пакетики можна використовувати як дренаж для квіткових горщиків: покладіть кілька штук на дно, і земля не буде висипатися, а вода зможе вільно витікати.

25. Використовувати для творчості. Чай – гарний природний барвник. Спробуйте використати його, щоб зостарити папір або офарбити білу тканину в коричневий, жовтогарячий або блідо-зелений колір.

 

 

За матеріалами http://domovyk.com

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев