Донбас — за крок до екологічної катастрофи

news

Представники низки громадських ініціатив звернулися до влади з питанням про екологічну ситуацію на Донбасі.

Відсутність моніторингу за екологічним і техногенним станом Донбасу і тривалі бої призвели до того, що регіон знаходиться в одному кроці від катастрофи. Про це заявили громадські організації під час круглого столу “Екологія Донбасу: невійськова загроза Україні”, організованого громадською ініціативою “Відновлення Донбасу”. Пише Корреспондент.net.

Як зазначила керівник ініціативи Олена Петряєва, загроза проходить по лінії дотику. “Ми не знаємо, що відбувається на непідконтрольних територіях. Є лише уривчасті відомості про затоплені і радіоактивні шахти, про аміак в розподільній системі “Стиролу”, про рідкий хлор на фільтрувальних станціях. Але й на підконтрольній ситуація не краща”, – зазначила вона, наголосивши на тому, що ситуація в регіоні може призвести до епідемій.
Як зазначають учасники круглого столу, влада слабо уявляє собі рівень катастрофи на Донбасі. “Тому важливо донести до них суть проблеми, зробити системний моніторинг території і запропонувати шляхи вирішення. Нам вже зараз потрібно створювати базу для подальшого відновлення Донбасу”, – заявив доктор економічних наук, радник Інституту стратегічних досліджень “Нова Україна” В’ячеслав Потапенко.
Представник Донецької ОДА Олександр Лихач повідомив про те, що місцева влада визначила п’ять основних екологічних напрямків, за якими працює адміністрація. Це охорона водних ресурсів, поводження з відходами, моніторинг навколишнього природного середовища, розвиток природно-заповідного фонду і екологічна освіта. Але усі ці напрямки потребують законодавчої підтримки, за якою вже звернулися до уряду.
У свою чергу, голова луганської обласної організації “Зелений світ” Олексій Свєтіков повідомив про те, що область втратила 86% економічного потенціалу. “Три підприємства, які мали експортний потенціал, зараз стоять. Вздовж усієї лінії бойових дій є заміновані території, де неможливо вести господарську діяльність”, – повідомив він.
Учасники круглого столу також заявили про необхідність перегляду підходів контролю за станом навколишнього середовища і створення нової системи запобігання екологічним загрозам.
Також вони підкреслили необхідність створення системи аналізу і моніторингу екологічної ситуації на підконтрольних територіях Донецької і Луганської областей за допомогою міжнародних експертів і організацій.
Окрім того, було вирішено направити президенту петицію “Про запобігання екологічній катастрофі в Україні”. А також звернутися до Кабміну і Верховної Ради з ініціативою провести позачергові парламентські слухання з питань екології Донбасу.
Зазначимо: 23 березня на переговорах у Мінську обговорювали можливість запрошення міжнародних екологів під егідою ОБСЄ для оцінки ситуації на промислових підприємствах Донбасу.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев