Долар виросте до кінця року – прогноз економіста

news

Курс долара в Україні до кінця року зросте відносно гривні, проте не досягне закладеного в держбюджеті-2019 показника в 29,3 грн/$. Такий прогноз озвучив економіст Максим Праздников, передає «Обозреватель».

Експерт допустив зростання курсу до 26,5-27 грн/$ до кінця року.

“Радує, що кілька місяців тому, в переддень президентських виборів, були побоювання, що буде падіння курсу, девальвація, називали курси 28-30 грн/$, враховували політичні ризики. Цього не сталося – станом на сьогодні ми бачимо певне зміцнення гривні. Є валюта, що заходить в країну, гривня зміцнюється, долар падає”, – констатував економіст.

“Зараз є ціла низка факторів, пов’язаних з досить великим приходом з початку року на постійній основі грошей в країну, які вкладаються в ОВДП. Другий фактор – досить гарні результати показують наші аграрії. Зростає експорт і заходить валюта в країну і падає імпорт, що приходить в країну. Відповідно, зміцнюється гривня”, – пояснив він.

За словами експерта, Національний банк може скористатися сприятливою ситуацією і наростити резерви, що також знизить тиск на курс. “З гривнею прогноз досить однозначний – зміцнення, яке ми вбачали влітку, ближче до осені дещо відіграється. При курсі, який зараз 25,6 грн/$, навряд чи відбудеться подальше зміцнення.

Буде ближче до кінця року певне зростання імпорту, будуть якісь зовнішні виплати. Відповідно, якась просадка по гривні відбудеться”, – спрогнозував Праздников. “Це вже очевидно, що не 29,3 грн/$ середньорічний курс, але цифра близько 26,5-27 грн/$ можлива”, – додав він.

Джерело: УНІАН

0 Комментариев