До Луцьку приїхав Патріарх Філарет

news

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет прибув до Луцька з нагоди храмового свята кафедрального собору Святої Трійці. 

27 травня, надвечір, на межі Рівненської й Волинської єпархій Святійшого зустріли митрополит Луцький і Волинський Михаїл та канцлер єпархії протоієрей Микола Цап. Близько 19.30 кортеж приїхав до центральної брами Троїцького храму, – повідомляють на сайті Волинької єпархії УПЦ КП.

Тут високого гостя привітали: декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, луцький міський декан протоієрей Михайло Онищук, декан монастирів архімандрит Константин (Марченко), інше місцеве духовенство, голови ОДА Олександр Савченко, заступник голови облради Роман Карпюк, секретар міськради Григорій Пустовіт, інші представники влади, громадськості, багато вірян. Учні Центру християнського виховання дітей та молоді, виголосивши віншування, вручили Його Святості коровай.

Із нагоди прибуття Першоієрарха Київського Патріархату у храмі відправили подячний молебень. Після Многоліття владика Філарет звернувся з вітальним словом.

«Я дуже радий, що Господь і в цьому році сподобив мене прибути в місто Луцьк для того, щоб звершити завтра Божественну Літургію в День Святого Духа.

Ми відчуваємо на собі дію благодаті Святого Духа. Тому що коли б не його допомога, то ми державу не мали б. А завдяки тому, що Господь допомагає нам, надихає наш народ на подвиг, ми маємо свою державу і свою Церкву.

Думаю, ви знаєте, добре знаєте, що ми чекаємо від Вселенського Патріарха Томос, тобто, документ про автокефалію нашої Церкви. Наша Церква – автокефальна, помісна, велика, але поки що невизнана. І нам цей Томос про автокефалію потрібний як визнання нашої Церкви Вселенським Православ’ям. Ми молимось і просимо, щоб Господь далі надихав Вселенського Патріарха не відступать від свого наміру. І надихав нашого Президента і Верховну Раду довести цю справу до кінця.

Згадаємо 92-й рік, коли утворився Київський Патріархат. Невелика була Церква. Але сьогодні Київський Патріархат є найбільшої Церквою не тільки в Україні, а найбільшою Церквою і в Православ’ї, крім Російської Церкви. Російська Церква залишається найбільшою, але за нею іде Київський Патріархат. От скажіть, чи то не діє благодать Святого Духа? І поскільки вона велика і державна, то Вселенський Патріарх змушений визнавать нашу Церкву. Тому будем молитися, щоб Господь довів цю справу до кінця».

Завтра, 28 травня, в День Святого Духа, під проводом Предстоятеля Церкви відправлять Божественну Літургію у луцькому кафедральному соборі, яка розпочнеться о 9.00.

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев