Для інтернет-магазинів планують змінити правила роботи

news

В Україні інтернет-магазини працюватимуть за новими правилами:

Ігор Дядюра, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, повідомив про те, що в нашій країні необхідно докорінно змінити правила, за якими працюють інтернет-магазини. Що зміниться для простих обивателів?

Чому будуть змінюватися правила?

За словами Дядюри, вітчизняні маркетплейси разюче відрізняються від закордонних тим, що майже ніде не вказуються юридичні реквізити. Саме це спонукало його ініціювати перегляд законів про захист прав споживачів. Адже проблеми з тим, щоб вказати свої достовірні нормативні дані, можуть бути тільки у тіньовиків, але не у законослухняних продавців.

Не всі експерти, втім, згодні з Дядюрою. Так, фахівці вказують, що українські маркетплейси відповідають своєю репутацією і укладають договори з постачальниками в якості юридичних осіб або ФОП. Їх служби безпеки перевіряють документи продавців, а у багатьох маркетплейсів наявність документів безпосередньо впливає на рейтинг продавця. Існують і інші механізми захисту покупців від недобросовісних продавців. Нарешті, фіскальні чеки гарантують те, що гроші пройшли через податкову.

Як пояснюють експерти, ситуація з онлайн-комерцією в нашій країні останнім часом змінюється. Якщо раніше люди, що займаються комерційною діяльністю в інтернеті, в першу чергу хотіли створити сайт і розкрутити його, то зараз даною стратегією користуються небагато. Більшість же користуються маркетплейсами. Причому самого терміна «маркетплейс» або «електронний торговельний майданчик» в нашій країні з точки зору закону немає. Так що самі маркетплейси змушені працювати “вчорну” або “всіру”

Копіюючи досвід американських і азіатських електронних торговельних майданчиків, українці забувають про особливості законодавства цих країн. У їх числі обов’язковий внесок до страхового фонду, комунікації з податковими службами і надання повної інформації про себе.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев