Децентралізація – найуспішніша реформа в Україні

news

Децентралізацію сміливо можна назвати найбільш успішною українською реформою станом на кінець 2020 року.

Адже є набагато більше людей, які відчувають переваги децентралізації, ніж осіб, які якось незадоволені нею.

Це підтверджують результати п’ятої хвилі всеукраїнського соціологічного опитування «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування». Це дослідження проводиться щорічно Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За словами, генерального директора КМІС Володимира Паніотто, децентралізація виявилася найбільш успішною і має найбільшу підтримку населення.

Більшість довготривалих реформ, розчаровують людей, оскільки кінцеві результати рідко бувають настільки досконалими, як це планувалося спочатку. Однак, реформа децентралізації користується стійкою та потужною підтримкою серед українського населення, оскільки майже 59% опитаних вважають реформу «потрібною» або «безумовно потрібною».

Паніотто також зазначив, що навіть у громадах, які виступали проти реформи, люди майже так само задоволені підвищенням якості послуг, як і ті, хто підтримував реформу з самого початку. У середньому 32% людей, які зараз живуть в громадах, відзначають підвищення якості послуг у своєму регіоні. Водночас лише 12% (майже втричі менше) скаржаться на те, що якість послуг знизилася.

Тим часом Програма “ULEAD з Європою”, яка кілька років поспіль працює в Україні та допомагає українцям у сфері децентралізації, продовжує працювати на благо громад.

Результати опитування КМІС показують, що багато людей вже відчувають поліпшення та бачать зв’язок між ним і прогресом реформи. Оскільки Програма U-LEAD присутня у кожному куточку України, і її команда у Волинському регіональному офіс на чолі з Анатолієм Пархом’юком на різних етапах реформи співпрацювали з представниками громад, справедливо сказати, що нинішнє задоволення громадян – це також частково і заслуга Програми.

0 Комментариев