Депутати Луцькради не дали грошей на пам’ятник Бандері

news

У міськраді не підтримали виділення коштів на спорудження пам’ятника Степану Бандері.

Про це йшлося сьогодні, 12 січня, під час засідання сесії міськради.

Як зазначив депутат Ігор Поліщук, фракція «УКРОП» проти виділення коштів на встановлення пам’ятника Степану Бандері. Депутат зазначив, що суперечки викликає місце встановлення і вартість, тому потрібно провести чи громадські слухання, чи голосування, аби дізнатись, чи хочуть лучани бачити у цьому місці та за бюджетні кошти пам’ятник.

Депутат Микола Собуцький поцікавився, куди пішли кошти, які уже виділяли із міського бюджету до цього на спорудження пам’ятника.

Депутат Микола Федік наголосив, що це питання обговорюють кожного року. Кошти, які виділялись із міського бюджету, не були освоєні, тому повертались до бюджету назад, а на ті кошти, що зібрала громада, встановили постамент:

«Люди уже вісім років ходять туди вшановувати пам’ять Бандери. Давайте ми завершимо те, що розпочали».

Депутат Олександр Кравченко зазначив, що він не проти пам’ятника, але потрібно визнати, що зробили помилку, обравши місце для його розташування. Кравченко запропонував не робити великого пам’ятника, вищого за ЗАГС, як колись Леніну, а вставити його у сквері навпроти прокуратури. Депутат пропонує зробити пам’ятник у такому ж стилі, як для Скрябіна – Степан Бандера сидить на лавочці, де біля нього можна теж буде присісти.

Цю ідею підтримав депутат Павло Данильчук. Він зазначив, що не потрібно будувати пострадянський монумент у спальному районі, а внести корективи та здешевити пам’ятник, поставивши його у сквері біля прокуратури.

Депутат Микола Дендіберін зауважив, що він читав мемуари Бандери, де той писав, що йому не потрібно ніяких пам’ятників ні за життя, ні після смерті.

У результаті після дискусії кошти на спорудження пам’ятника вирішили таки не виділяти.

1 Комментарий