День вишиванки 2020: коли і як українці відзначають свято, цікаві факти

news

День вишиванки в Україні відзначається у травні, в той час, коли цвіте вся природа.

У День вишиванки український традиційний одяг надягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

День вишиванки – не офіційне й відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Цього дня національне вбрання одягають всюди, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями чи деінде.
День вишиванки в Україні 2020 пройде 21 травня. Яскраве етнічне свято вишиванки завжди відзначається у третій четвер травня.День вишиванки Україна відзначає з весни 2006 року – з ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. А надихнув її на це приклад іншого учня – Ігоря Житарюка.Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Її підтримали інші студенти та викладачі й одяглися відповідно.

Flash Mob «Не забудь про вишиванку» - Таврійський державний ...

День вишиванки в Україні 2020 – як відзначати в карантин

Головна традиція Дня вишиванки – це, власне, одягнути саму вишиванку. У цей день вулиці міст буквально заполоняють стильні патріоти. І не тільки. Кілька років тому в українських вишиванках пощеголяли такі зірки, як Кетрін Зета-Джонс, Демі Мур, Діта фон Тіз і десятки інших.

В багатьох містах – незалежно від їхнього положення, на заході чи на сході, і чисельності населення – в цей день влаштовують паради вишиванок та марші. В цілому, більш ніж в 70 країнах світу святкується нині День вишиванки.

У День вишиванки – свято яскраве і світле – у вишиті одяг наряджають навіть пам’ятники. Наприклад, в один з минулих років у вишиванку вирядили знаменитого пісяючого хлопчика в Брюсселі.

У 2020 році Україна до Дня вишиванки не встигла вийти з карантину.

Тому масових заходів чекати не варто. Навіть на роботу у вишиванці більшість поїхати не зможе.

На допомогу приходять соціальні мережі: багато компаній своїм співробітникам – чи просто друзі своїм знайомим – вже запропонували надіти вишиванку вдома. А потім патріотично запостити фото або відео в мережі, на сторінці компанії або викласти на YouTube.

Цікаві факти про українську вишиванку

  • Українська вишиванка має дуже давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вбрання із вишивкою створювали ще до VI ст.
  • Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, а, згідно з повір’ями, були таким собі оберегом для їхніх власників від зла. Тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах і подолі, щоб візерунок торкався тіла.
  • Вишивати національний одяг раніше бралися лише жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику. Зараз вишивають не тільки жінки, а й чоловіки.
  • У кожному регіоні України є своя техніка вишивання, орнамент і традиційні кольори вишиванки. Іноді навіть окремі села можуть похвалитися своїми особливими вишиванками.
  • В Україні є близько сотні різних вишивальних технік. Серед найвідоміших – хрестик, гладь, низь, мереження, бігунець, плетіння.
  • Вишивка однієї сорочки може займати від двох тижнів до трьох років – усе залежить від складності технік.
  • Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме у такому вигляді письменника можна побачити на 20-гривневій купюрі.
  • Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зафіксована у День Незалежності в 2011 році у місті Рівному. На центральному Майдані міста тоді зібралося 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України.
  • Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. Натомість вишиванки чорного кольору у давнину було прийнято одягати лише чоловікам.
  • Українське національне вбрання все більше надихає дизайнерів. На модних подіумах тема вишивки подається у найрізноманітніших варіантах.День вишиванки - 21 травня - знаменні дати поточного календарного ...
0 Комментариев