День ангела, свята, народні прикмети 1 травня

news

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні середа, 1 травня.

Опра Вінфрі говорила: «Якою б не була ваша мета, ви зможете її досягти, якщо тільки захочете попрацювати». Нехай щоденна праця робить вас щасливим і наближає до будь-якої мети!

1 травня День ангела відзначають Авксентій (Аксен), Акиндин, Антон, Віктор, Юхим, Зенон, Іван, Зотика (Ізот), Кесар, Кузьма, Север’ян, Фелікс.

Сьогодні в Україні відзначають Міжнародний день праці (раніше Міжнародний день солодарності трудящих) – свято, що з 1886 року відзначається в 143 країнах (зокрема, в Україні) 1 травня або в перший понеділок травня. В Україні День робітничої солідарності вперше відзначили у Львові 1890 року. У 2017 році Верховна Рада України внесла зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до яких «День міжнародної солідарності трудящих» було перейменовано на «День праці». В Україні 1 травня оголошено вихідним днем.

У народному календарі 1 травня – день святого Кузьми. Вірили, що святий Кузьма турбувався про те, щоб селяни не відчували голоду і навіть при житті постійно допомагав нужденним. Саме тому, він захищає посіви від холодів і сухостійних. Не дивно, що Кузьмі 1 травня молилися про багатий врожай.

ародні прикмети на 1 травня

 1. Зацвіла вільха  пора гречку сіяти
 2. Зозуля 1 травня довго кує  тепло прийде, а холод відійде
 3. 1 травня йде дощ  можна змочити волосся дощовою водою, і тоді вони будуть добре рости
 4. Якщо погода 1 травня тепла, то друга половина місяця буде холодною
 5. Черемуха зазеленіла 1 травня  можна саджати ранню картоплю, а також буряк і моркву.
 6. Дощ іде  прикмета до того, що буде жито добре рости
 7. Якщо вранці вологість повітря невелика, а ввечері ситуація змінюється, то погода найближчими днями буде теплою і ясною
 8. Перший день травня холодний  значить наприкінці місяця буде дуже тепло

Цей день в історії:

 • 1497 — Мученицькою смертю від татар загинув митрополит Київський Макарій. Нетлінні мощі святого покояться у Володимирському соборі.
 • 1943 — Німецькі нацисти вчиняють масове вбивство 9000 євреїв з гетто в м. Бродах на Львівщині.
 • 1966 — студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства український націона
0 Комментариев