Чим небезпечні кімнатні мухи?

news

Мусі досить просто сісти на їжу, щоб вона стала непридатною до вживання. Ці комахи не просто неприємні. Вони становлять серйозну загрозу для здоров’я людей. Мухи переносять збудники багатьох захворювань, і тому від них потрібно позбуватися якомога швидше. Саме для цього і призначений знищувач комах. Він використовуються як в побуті, так і на підприємствах, громадських закладах.

Мухи і хвороби

Ось лише декілька захворювань, які переносяться кімнатними мухами:

  • Черевний тиф. Його можна «підхопити», коли бактерія Salmonella typhi потрапляє в організм разом із забрудненою їжею чи напоєм. Проявляється різким підвищенням температури, втомлюваністю, втратою апетиту, болями в животі, діареєю, нудотою, головними болями, втратою ваги, висипанням на шкірі. Особливо небезпечним черевний тиф є в теплу пору року, коли продукти швидше псуються.
  • Холера. Кишкова інфекція, що проявляється сильною нудотою та діареєю, зневодненням, синювато-сірою шкірою, болями в животі.
  • Дизентерія. Одне з найпоширеніших шлунково-кишкових захворювань. При запаленні кишечника проявляється кровотеча, сильна нудота, пронос.

Хоча ці хвороби зустрічаються доволі рідко (крім дизентерії), вони є дуже небезпечними через серйозні ускладнення. Тому важливо зробити все можливе, аби захиститися від них. Профілактика є значно простішою, ніж лікування. Більш того – мухи можуть переносити яйця паразитів, збудників туберкульозу.

Що робити?

Чистота – головний метод боротьби з мухами. Однак влітку вони можуть залітати навіть в чистий дім. В такому випадку варто використовувати спеціальні засоби для їх знищення. Ось що ще ви можете зробити:

  • Стежте за чистотою. Одразу прибирайте залишки їжі. Не лишайте відкриті продукти на столі. Протирайте його зразу після приготування чи прийому їжі. Тримайте сміттєвий бак щільно закритим.
  • Перекрийте шляхи проникнення комах в дім. Використовуйте москітні сітки. Їх потрібно встановлювати і на вентиляційні отвори. Не тримайте двері відчиненими, якщо в цьому немає потреби.
  • Швидко прибирайте за домашнім улюбленцем як в будинку, так і за його межами. Відходи життєдіяльності тварин приваблюють мух.
  • Усувайте розливи, протирайте плями рідини.
  • Розставте приманки в різних точках приміщення. Перед використанням хімічних засобів обов’язково читайте інструкцію на упаковці. Дотримуйте вказівок виробника продукту.

У більшості випадків очистити дім від мух вдається самостійно. Лише зрідка для цього доводиться звертатися до спеціалістів.

0 Комментариев