Чи є обов’язковим щеплення від коронавірусу? Чи це законно?

news
Згідно статті 10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», громадяни України зобов’язані у передбачених законодавством випадках проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення.
Перелік обов’язкових профілактичних щеплень передбачено у Календарі профілактичних щеплень в Україні.

31 жовтня 1995 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України №398/95-ВР «Про приєднання до Статуту Ради Європи». Згідно зі ст.3 Статуту Ради Європи кожний член повинен визнати принципи верховенства права та здійснення прав людини і основних свобод всіма особами, які знаходяться під його юрисдикцією.

Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла Резолюцію № 2361 від 27 січня 2021 року «Вакцини проти Covid – 19: етичні, юридичні та практичні аспекти», відповідно до пп.7.3.1-7.3.2 якої Асамблея закликає держави-члени:

– забезпечити, щоб громадяни були поінформовані про те що ВАКЦИНАЦІЯ НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВОЮ і що ніхто не здійснює політичного, соціального чи іншого тиску, щоб зробити собі щеплення, якщо вони не хочуть робити це самі;

– забезпечити, щоб НІХТО НЕ ЗАЗНАВ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА ТЕ, ЩОВІН НЕ БУВ ВАКЦИНОВАНИЙ ЧЕРЕЗ МОЖЛИВІ РИЗИКИ ДЛЯ ЗДОРОВЯ АБО НЕ ВАЖАЄ БУТИ ВАКЦИНОВАНИМ;

Крім того, відповідно до Конституції України людина має право сама розпоряджатися своїм життям і здоров’ям. А тому, зобов’язати робити обов’язкові щеплення від коронавірусу держава не має права.

Чи звільнені виробники вакцин від відповідальності?

У засобах масової інформації тільки і мови, що держава оголосила про загальнодержавну вакцинацію, проте за негативні наслідки, які можуть бути спричинені даною вакцинацією, відповідальності не бере. Таким чином, встановлено обов’язок для певних груп населення, та жодних гарантій для виконання цього обов’язку не надано.

Адже за умови настання негативних наслідків від отримання вакцини споживач залишиться сам на сам зі своїми проблемами.

При цьому, вище згадане забезпечення права на життя та здоров`я залишено поза увагою: в разі успішної вакцинації таке право, безсумнівно, залишиться непорушним. Та у момент настання негативних наслідків і відсутності допомоги з боку держави виникає пряме порушення права на життя і здоров’я.

Тому наразі необхідно впровадити ефективний та доступний механізм забезпечення відшкодувань чи допомоги при настанні небажаних наслідків внаслідок вакцинування. Це значно підвищить рівень довіри до держави загалом та збільшить шанси на успіх проведення загальнодержавної вакцинації.

Можливо страхування від Covid – 19?

Вже з’явилося добровільне спеціальне страхування від Covid-19. Навіть у багатьох країнах для виїзду вимагають підтвердження такого страхування.

Страхування здійснюється на строк від 3 місяців до 1 року для людей, віком до 60 років на суму від 25 тис. до 200 тис. грн. з ціною полісу на рік від 2 до 8 тис. грн. – для полісу з виплатою по тяжкості хвороби. Для полісу з виплатою за кожен день госпіталізації: строк дії договору – від 1 до 6 місяців, граничний вік страхувальника становить 70 років, а ціна страховки на 6 місяців – від 4 тис. грн.. до 1400 грн з покриттям лікування до 33 днів на суму від 200 до 1000 грн. на день.

Отже, Ви вправі самостійно обирати, ігнорувати ризики, страхуватися, ізолюватися чи вакцинуватися. Але в будь-якому випадку дотримуємося основних гігієнічних норм.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев