Чому система пожежної сигналізації блокує ліфт при виявленні займання?

news

Сучасна система пожежної сигналізації від УкрТехноБез в багатоквартирній будівлі передбачає автоматичне керування ліфтом – ukrtechnobez.com.ua/pozhezhna-avtomatyka/systema-pozhezhnoyi-sygnalizacziyi-sps/. При виявленні займання чи задимлення підйомник автоматично відчиняє двері на поверсі та лишається заблокованим у такому положенні. В залежності від налаштувань це може будь-який найближчий поверх або той, який дозволяє утримати людей подалі від диму та вогню.

Небезпека ліфту під час пожежі

Категорично заборонено користуватися ліфтом при пожежі з двох основних причин:

  • В закритому просторі значно вищий ризик отруєння димом. Шахта ліфту працює як труба, фактично всмоктуючи в себе продукти горіння. Навіть якщо вогонь локалізовано на одному поверсі, дим може швидко поширюватися по усій будівлі.
  • Через паніку люди можуть відмовитися виходити з ліфту. Це призведе до його перевантаження, а також до втрати цінного часу на евакуацію.
  • Через вогонь може бути пошкоджене обладнання підйомника, що призведе до блокування дверей, зупинки між поверхами. Можливий і обрив троса, оскільки навіть метал має певну межу міцності при сильному нагріванні. На цьому етапі порятунок часто виявляється неможливим.
  • У пожежних може не вистачити людей для допомоги усім заблокованим людям. Чим більшою є будівля, тим важче усе проконтролювати.
  • При погіршенні сигналі в ліфті виникнуть проблеми з викликом допомоги по телефону.

Практика показує, що для швидкої евакуації набагато ефективніше використовувати сходи. Винятком можуть бути хіба що хмарочоси, але в них працюють високошвидкісні ліфти з додатковими функціями захисту.

Як працює пожежна сигналізація?

Лише деякі з нових моделей підйомників обладнані вбудованими пристроями для виявлення вогню та диму, а також для автоматичного відкривання та блокування дверей. Тому в багатоповерхових будівлях рекомендується підключення ліфтів до системи пожежної сигналізації УкрТехноБез.

При спрацюванні детекторів диму чи вогню сигналізація відправляє сигнал на електроніку керування підйомником. Також можливе блокування вручну. В такому випадку сигнал отримує черговий, який і вмикає функцію захисту. Зазвичай черговий на першому поверсі має спеціальний ключ для цього.

Власникам нерухомості чи іншим відповідальним особам рекомендується також замовити послугу вогнезахисної обробки кабелів, металевих та залізобетонних конструкцій, а також систем димовидалення.

Автор статті: Спеціально для ВолиньІнфо

0 Комментариев