Чому корисно їсти хурму?

news

Сезон хурми починається зазвичай з першими морозами, проте цього року ще тепло, а на ринках чи не в кожній фруктово-овочевій палатці продають цю екзотичну ягоду. 

Сортів хурми – близько 200. Плоди різноманітні за смаком, але вони майже завжди при цьому так чи інакше солодкі і терпкі. Дієтологи рекомендують їсти тільки остаточно дозрілі, найспіліші  з них. В Украъны найпопулярнышы сорти “Шарон” та “Корольок”.

Чим корисна хурма?

Більшість вчених думок зводиться до того, що користь хурми для здоров’я людини – величезна, тому що в міститься багато цінних мікроелементів:

– Вітамін А (каротин). На нього вказує помаранчевий колір: чим насиченіше забарвлення плоду, тим більше каротину.

У чому користь:природний вітамін А підтримує здоров’я шкіри і органів зору, а, крім того, оберігає від утворення ракових клітин.

– Калієві солі

Рівняни вподобали … заморський фрукт

У чому користь: ці мікроелементи дуже важливі для життєдіяльності серцево-судинної системи.

– Магній

У чому користь: нормалізує роботу вивідних органів, активізує процеси позбавлення від токсинів і шлаків.

– Вітаміни С і РР

У чому користь: зміцнюють імунітет, благотворно впливають на нервову систему, допомагаючи долати стреси, депресивні настрої, безсоння.

– Дубильні речовини

У чому користь:хурма активізує роботу кишечника. Маски з її м’якоті ефективно покращують стан шкіри, схильної до запалень, вугрових висипань.

Фахівці також вважають, що хурма покращує травлення і нормалізує тиск, допомагає організму швидко відновитися після хвороби, перешкоджає розвитку гіпертонії, а її щоденне вживання (100 р.) є хорошою профілактикою атеросклерозу.

Калорійність хурми

Калорійність хурми оцінюється як 62 кал. на 100 м.

Плоди насичені рослинними цукрами, корисними для серця. Саме вони роблять плід таким поживним. Проте варто врахувати, що медики не рекомендують включати хурму в раціон діабетиків.

Смакуйте на здоров’я!

0 Комментариев