Благовіщення: що означає цей день, коли святкуємо у 2021 році?

news

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне із найголовніших і найбільш радісних свят у православному календарі. Це одне із дванадцяти найбільших свят у православному календарі після Великодня.

Свято Благовіщення є неперехідним, тобто кожного року відзначається в один і той самий день. Святкується воно традиційно за 9 місяців до Різдва Христового. У православній церкві – це 7 квітня.

Цього року Благовіщення Пресвятої Богородиці припадає на четвертий тиждень Великого посту. Це означає, що у свято дозволяються певні послаблення у суворому пості, а саме – можна їсти рибу та морепродукти.

Благовіщення 2021 - дата свята / фото pinterest.com

Великдень має бути єдиним у православних та католиків – вважає священик ПЦУ

 

Що означає Благовіщення

Слово “Благовіщення” означає “благовістя”, “радісна звістка”, “добра звістка”. Цього дня віруючі згадують про сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про те, що вона народить Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу.

Назва свята стало звичною тільки з VII століття. До того святу давали різні назви: зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Сповіщення, Початок спокутування, Благовіщення ангела Марії. Повна ж назва свята у православ’ї звучить так: “Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії”.

Замовляння і ворожіння на день Благовіщення Пресвятої Богородиці

Сенс та події свята Благовіщення

Пресвята Богородиця до 14 років виховувалася при храмі, а потім мусила вийти заміж, оскільки батьки її на той час уже померли. Однак Марія дала Богові обітницю залишитися назавжди Дівою. Тому священики заручили її з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосифом, щоб він піклувався про неї й охороняв її дівоцтво.

Здивована Марія запитала ангела, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. На що архангел Гавриїл зазначив: “Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!”. Збагнувши волю Божу, Пресвята Діва відповіла: “Я раба Господня, нехай буде мені згідно з словом твоїм”.

Католицький Великдень 2021: як святкують католики та чому цього року така різниця між датою святами із православними

Традиції дня Благовіщення

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці, як і в інші великі церковні свята, кожному віруючому християнину слід постаратися відкласти свої справи й піти до храму помолитися.

Попри те, що в цей час триває багатоденний Великий піст, церковний устав дозволяє у день Благовіщення поласувати стравами з риби та морепродуктів.

Загалом свято Благовіщення потрібно провести в гарному настрої, з радістю і вдячністю, з сім’єю та друзями. Цього дня не варто сперечатися, лихословити, обманювати, сердитися і дратуватися, а також займатися важкою роботою.

Привітання та листівки з святом Благовіщення

0 Комментариев
Система Orphus

Залишити коментар

*

Scroll Up