Батьківські комітети не заборонили. Їм надали більше повноважень

news

Кілька днів тому у відкритому Інтернетресурсі з’явилася інформація про заборону батьківських комітетів в школах. Однак цю інформацію Міністерство освіти і науки спростувало. Батьківські комітети не скасували, наказом міністерства від 21 грудня 2017 року відмінили типове положення про батьківські комітети в закладах освіти, – інформує ВРД НСТКУ.

 

 

Ольга Шарута – мама двох школярок. Вже 9 років вона є членом батьківського комітету в класі, де навчається старша донька. Мама дівчаток каже: виконує відповідальну місію для школи та сім’ї.

–  Якщо батьки є активними, якщо мають можливість долучатися, то ніхто краще батьків добро не зробить, – переконана Ольга Шарута.

Оксана Хаймик уже 7 років очолює батьківський комітет гімназії. Розповідає, що недофінансування школи із боку держави лягає на плечі батьків. Але звіт про витрату коштів у їх навчальному закладі є прозорим. Це може відстежити кожен, зайшовши на сайт гімназії.

За словами Оксани Хаймик, батьківські комітети не забороняються, а переходять на інший рівень і матимуть більше прав контролювати і допомагати школі.

Вчителі переконані, що батьківські комітети – це важлива ланка роботи не лише в плані спонсорської допомоги, а й в організації навчально-виховного процесу.

В управлінні освіти Луцької міської ради, запевнили, що ні в Міністерстві освіти, ні на місцевому рівні таке поняття, як батьківське самоврядування, ніхто не відміняв. В якому вигляді воно функціонуватиме у навчальному закладі – винятково справа батьків, каже начальник міського управління освіти Зіновія Лещенко.

– Як коментує Гриневич, цей документ носить рекомендаційний характер. Так як і документ старого законодавства теж носив рекомендаційний характер. Тому це на розгляд батьків – чи це будуть батьківські комітети, чи об’єднання, які по іншому називатимуться.

Торік за кошти місцевого бюджету для навчальних закладів Луцька придбали миючі та засоби гігієни. Керівник міського управління освіти розповідає, що кошти на це передбачено і у 2018-му. Тож збирати із родин гроші хоча би на ці потреби батьківським комітетам вже не доведеться.

0 Комментариев