Банки перевірятимуть усіх: в Україні під блокування потрапили навіть дрібні перекази

news

В Україні банки через декілька місяців набуття чинності нових правил фінансового моніторингу продовжують перевіряти і блокувати перекази. Прецедентів, коли блокують дрібні операції, не стає менше.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. “Такі прецеденти є, і їх не стає менше”, – визнає фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

“Якщо говорити про відносно незначні операції (в межах 150 тис. грн – багато банків зберегли це порогове значення), то тут ключовим індикатором підозрілості є перевищення суми операції над середньостатистичними, зазначеними в анкеті показниками або доходами”, – розповідає експерт.

Умовно кажучи, якщо людина раптово отримає переказ на 100 тис. грн у той час як у середньому щомісяця отримувала зарплату 20 тис. грн, найімовірніше, така операція буде заблокована. А банк зажадає пояснень і документальних доказів того, що ця операція законна.

Блокують навіть невеликі суми. Наприклад, як розповів економіст Олексій Дорошенко, його братові заблокували переказ усього на 150 грн. За ідеєю така операція не повинна була проходити фінансовий моніторинг, проте банк все одно вважав, що походження коштів сумнівне.

0 Комментариев