Арабські соцмережі: для Путіна гра скінчилася

news

Повідомляє korrespondent.net

Користувачі арабських соцмереж, які обговорюють інцидент зі знищенням російського Су-24, розділилися на тих, хто підтримує Туреччину, і тих, хто закликає Росію помститися.

Багато користувачів арабського сегменту Twitter пишуть, що підтримують турецького президента Ердогана в його протистоянні з Росією, яка втрутилася в сирійський конфлікт і “вбиває мирних жителів”.

У мережах циркулює фотографія Путіна в сльозах і Ердогана в кабіні винищувача, що показує великий палець.

Кувейтський активіст @obomobark__, чий блог має 331 тис. фоловерів, пише: “Коли я бачу Ердогана і Короля Салмана, я пишаюся своєю мусульманської нацією, немає пощади зрадникам”.

Саудівський активіст @heekmmm (27,4 тис. фоловерів) пише про “початок сунітського регіонального альянсу, що протистоїть російському окупантові й іранському домінуванню, який відріже їм руки і звільнить сирійський народ”.

 Багато арабомовних користувачів інтернету пишуть, що не можуть забути злочини часів Османської імперії

Головний редактор катарської газети Al-Sahrq (@jaberalharmi – 61,4 тис. фоловерів) опублікував у Twitter карикатуру на Володимира Путіна – російського президента зобразили пілотом у винищувачі, якому ламає ніс турецька ракета.

Активіст Таха аль-Туркі (þ@tahagnc – 132 тис. фоловерів), який говорить, що народився в Туреччині і виріс в Саудівській Аравії, пише: “Той, хто вибирає Іран як союзника в мусульманському світі, затягне свою країну в трясовину. Сьогодні гра для Путіна скінчилася”.

“Помстися їм, Путін”

Водночас багато хто підтримує Володимира Путіна і виступає проти Туреччини, яка часто асоціюється з підтримкою руху “Брати-мусульмани”, забороненого в Єгипті, та його союзників Саудівської Аравії й ОАЕ.

Єгиптянин Есра Сад (@esraasaad11 – 2,8 тис. фоловерів.), який підтримує нинішнього єгипетського президента Абделя Фаттаха Сісі, звертається до Путіна: “Якщо ви не відповісте тим, хто збив літак, ваш престиж у світі впаде”.

Інший египтянин @masriya__ (26,9 тис. фоловерів.), також прихильник президента Сісі, висловив здивування діями Володимира Путіна: “Чому ви продовжуєте мовчати?”

Користувач з Еміратів @alamma_67 (2,3 тис. фоловерів) пише: “Ви хочете, щоб ми забули злочини Османської імперії проти арабів і вірмен? Османська імперія закінчилася”.

Єгипетський користувач @OPlIliilIIPOP (2,5 тис. фоловерів) закликає: “Давай, Путін, помстися Ердогану, головному постачальнику зброї “Ісламській державі” та провідному експортеру терористів в Сирію і Лівію”.

Джерело: ВВС Україна

0 Комментариев