Активісти просять “навести лад у видобутку бурштину” на Волині

news

Активісти волинської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги звернулися до керівництва Волинської області з офіційним листом, в якому просили пояснити, чому тих, хто стоїть на чолі незаконного бурштинового бізнесу, досі не притягнуто до відповідальності й чому не затверджено відповідного закону.

 

Про це повідомляють у відділі інформаційної політики Волинської облдержадміністрації.

Занепокоєні представники екологічного руху, звертаючись до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, наголошують: «висловлюємо підтримку в справі протистояння незаконному видобутку бурштину».

Особливо обурені активісти-­екологи тим, що відповідальність за бурштинове «полювання» лягає на плечі селян­-копачів, а не організаторів. Мовляв, змінити ситуацію можна, використовуючи нормативну базу, яку, на превеликий жаль, досі не затвердили парламентарі.

«Врешті-­решт нормативну постанову могла би затвердити й обласна рада, щоби хоч на території Волині навести лад у видобутку бурштину. При потребу ми готові відгукнутися і долучитися до припинення цієї кризової для рідного краю ситуації та ліквідації її наслідків», ­- зазначається у листі.

У коментарі голова облдержадміністрації наголосив, що “щиро вдячний за підтримку позиції влади в такому серйозному питанні, ­адже тепер надзвичайно важливо проводити спільну роботу, працювати разом із активістами, громадськими організаціями та, звісно, представниками громад Маневицького р­айону, щоби розв’язати бурштинову дилему”.

Уже тричі голова облдержадміністрації зустрічався із представниками тих громад, на території котрих і ведеться незаконний видобуток сонячного каменю. Під час останньої зустрічі стало відомо, що одна з таких громад – с. Галузія ­ уже виготовила документи, аби отримати дозвіл на роботу з надрами. Відтак, процес пішов.

Окрім того, заручилися волиняни також і підтримкою народного депутата України Юрія Луценка. Останній під час зустрічі із головою облдержадміністрації запевнив, що очолювана ним фракція в парламенті підтримає закон про бурштин й, що головне, прискорять сам процес розгляду відповідного документу.

А позаяк у справі з видобутком бурштину повинні спрацювати правоохоронці та силовики, Володимир Гунчик звернувся до прокурора області Дмитра Чепіжака з проханням узяти під особистий контроль розслідування справи.

Нагадаємо, управлінням внутрішніх справ України у Волинській області було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного видобутку бурштину на території Маневицького району за ст. 240 ККУ.

0 Комментариев