9 серпня – день Пантелеймона: що робити, а що не варто у цей день

news

У православній церкві 9 серпня вшановують пам’ять Пантелеймона – цілителя, який числиться в лику великомученика.

Відомо, що народився святий Пантелеймон приблизно в III столітті на території Никодимії, а батьком його був багатий язичник. Батько відправив Пантелеймона вчитися лікарській справі до лікаря Єфросинія. Зовсім скоро Пантелеймон стає відомим лікарем і знайомиться з Єрмолаєм – одним з місцевих проповідників, якого вшановують 8 серпня.

Вважалося, що в цей день не можна працювати в полі. Предки вірили, що блискавка може спалити врожай, або того, хто його збирає. День святого Пантелеймона також називають «Палій». При цьому також вважалось, що і лінуватися в цей день не можна.

В негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок. Крім того, за народним повір’ям, у цей день не можна байдуже проходити повз чужу біду. Говорили, святий Пантелеймон допомагав кожному – і жебракові в бідному районі, і злочинцеві в тюрмі. Вважається, що якщо в цей з байдужістю поставитися до чужого горя, святий може покарати.

Наші предки також вважали, що саме зараз варто вирушати на сміття цілющих трав, використовували особливі обряди. Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали капусту, що залишилася з минулого врожаю, і готували листкові пиріжки з начинкою. У цей день люди йшли до церкви, щоб освятити колосся, які зібрали з полів. Потім ці колосся належало зберігати в будинку.

У народі прийнято вважати, що народжені в цей день мають природжену схильність до цілительства. Сьогодні звертають велику увагу на погоду і поведінку мурах.

Народні прикмети на 9 серпня наступні:

  • Мурахи закладають входи у мурашник – на негоду.
  • Коники сильно стрибають – день буде ясним.
  • Пантелеймон – останній день для збору лікарських трав.

Міжнародна спільнота сьогодні відзначає Міжнародний день корінних народів світу. Свято покликане зберегти культуру корінних народів та інформувати громадськість про проблеми, з якими стикаються ці люди.

Жартівливі свята: Свято бороди День темного пива

Сьогодні свої іменини святкують: Анфіса, Герман, Іван, Кирило, Костянтин, Наум, Микола, Платон, Сава.

0 Комментариев