9 листопада: яке сьогодні свято?

news

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

У цей день православна церква вшановує пам’ять преподобного Нестора Літописця. Також це напередодні дня великомучениці Параскеви. Інші назви свята: «День Нестора Літописця», «Нестори» «Обітниці», «Обіди». Обітницями день називався через виголошення 9 листопада обіцянок про виконання якої-небудь роботи або заповіді.

Нестор був літописцем на Русі і агіографом в 11-12 століттях, а також ченцем у Києво-Печерському монастирі. Його вважають автором «Повісті минулих літ». А вона має фундаментальне значення для слов’янської культури. Також Нестор-Літописець Печерський є святим Римсько-Католицької церкви.

Нестор Літописець, Православна Харкивщина

Чого не можна робити 9 листопада

Цей день критичний. Якщо дали обіцянку, не можна забувати про неї, виконайте саме сьогодні. Можливі в цей день скандали і сварки, але постарайтеся їх уникнути. На уїдливі зауваження навіть самих близьких людей не реагуйте. Так ви витратите життєву силу. Не займайтеся тим, що може нашкодити очам. В цей день вони особливо уразливі. Також постарайтеся не ризикувати.

Народні прикмети на 9 листопада
  • Якщо вранці на гілках дерев лежить іній – буде мороз.
  • Якщо вранці стелиться туман – відлига не за горами.
  • Якщо гусак заходить на лід, значить зима ще не скоро прийде.
  • З Нестора мужик в сани забирається.
  • Якщо у цей день актор після вистави візьме з собою додому принесені і подаровані йому квіти, то його популярність згасне.
  • Знахарі в цей день знімають сильні порчі.
  • День Нестора вдалий для закінчення будь-якої справи і поганий для різних починань.
  • В цей день особливу увагу потрібно приділити очам.
  • Народжені 9 листопада володіють літературним даром і дуже люблять книги. Носити їм слід обсидіан.

У суботу, 9 листопада, іменини відзначають власники таких імен: Нестор, Андрій, Капітоліна, Еротіїда, Марк, Агрипін, Олександр, Бенігнус, Єлизавета, Женєв’єва. Не забудьте привітати винуватців свята.

 

Привітання з днем Ангела 

 

0 Комментариев